Skocz do zawartości

M31 - drogi początek


Bioslasher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po ponad rocznych przygotowaniach i zagłębianiu tematu, zdecydowałem się na zakup sprzętu do astrofotografii i spróbowania swoich sił.

 

Jest to pierwsze zdjęcie które udało mi się wykonać, ostatnio nie łatwo było o pogodę ale w końcu doczekałem się pięknego czarnego nieba :)

 

Zdjęcie wykonałem Canonem 6D modyfikowanym przez Michała K.

 

Jest to stack 76x300 ISO 1600 - filtr Baader UHC-S

 

Mam nadzieję że wyszło w "miarę poprawnie" , będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

 

7098908.jpg

 

Pozdrawiam

Bio

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos Ci Michal K zepsul balans bieli :)

masz filtr UV/IR? obstawiam, ze nie.

 

zerknij sobie na ten moj maly tutek, w darmowym sofcie i sprawdz jak beda operacje z filmu dzialac na Twoj stack. zaznaczam ze na yt dotyczy zdjecia mono, a kolorowe potrzebuje ciut innego, ale barzo zblizonego podejscia.

powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bioslasher napisał:

Po ponad rocznych przygotowaniach i zagłębianiu tematu, zdecydowałem się na zakup sprzętu do astrofotografii i spróbowania swoich sił.

Obejrzałem fotkę. Materiału sporo, więc sporo można wyciągnąć. W kolorach wygląda dość imponująco, troszkę jednak "syntetycznie". Nie przesadziłeś z kolorystyką i kontrastem? Zostawiłbym troszkę więcej tła.

W pełnym powiększeniu gwiazdki trochę "jadą" w prawym górnym rogu. Ale w moim pojęciu nie jest to jakieś rażące.

Kamerę widzę, filtr widzę, ale nie znajduję jaka to tuba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tayson, jutro zobaczę tutka. Aktualnie korzystam z lightvortexastronomy świetny materiał do nauki PI.

 

Wiem, wiem ze nie jest to super naturalne,  bardziej „miękkie” ale zależało mi na efekcie wow. Zrobiłem te zdjęcie takie jakie chciałbym mieć na ścianie :)

 

Ale jutro wrzucę wersje bardziej soft.

 

Składanie materiału trwało około 6 godzin ponieważ użyłem ditteringu oraz funkcji dizzle. Może to jest przyczyna podjechania tych gwiazd, choć przyznam ze sam tego nie widzę. 

 

Gdy wykonałem auto strechu w PI nie mogłem oderwać się od monitora, taka ilość detali i to bez obróbki byłem naprawdę w szoku. Coś pięknego .

 

A co do tuby to klasycznie Sky Watcher 80 ED + flattner . Sprzęt mam opisany w profilu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bioslasher napisał:

Wiem, wiem ze nie jest to super naturalne,  bardziej „miękkie” ale zależało mi na efekcie wow. Zrobiłem te zdjęcie takie jakie chciałbym mieć na ścianie :)

Zdecydowanie sporo nauki przed Tobą. Walcz, walcz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andromeda to twardy zawodnik, szczególnie na początek. Ja jeszcze nie zrobiłem jej zdjęcia, z którego byłbym zadowolony...

Co do Twojego zdjecia, to uważam, że przede wszystkim zbyt agresywna obróbka, poza tym masz mocno wycięte tło, jest prawie czarne, a Kosmos wcale taki nie jest ;) dodatkowo jądro Galaktyki jest przepalone.

Tego UHC-Sa zmieniłbym możliwie szybko na coś co nie psuje tak balansu bieli, np. IDAS LPS lub Optolong L-PRO :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam wersję bardziej "naturalną" ,  mam nadzieję że będzie lepiej odebrana przez kolegów, choć dalej jestem zwolennikiem pierwszej wersji :P No może poza faktycznym przepalenie jądra galaktyki.

 

Co do koloru tła to zależało mi na tym żeby galaktyka grała tutaj główną rolę,  a wiadomo na czarnym wszystko wygląda dobrze ;)

 

No i jak spojrzymy wieczorem w niebo to jest czarne jak smoła :P

 

7101056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bioslasher napisał:

...  a wiadomo na czarnym wszystko wygląda dobrze ;)

No i jak spojrzymy wieczorem w niebo to jest czarne jak smoła :P

zdecydowanie 2x NIE.

zdjecia dla mnie sa identyczne tylko drugie z cropem.

 

wstepnie celuj w cos takiego

M-31-LRGB-astrobogdan.jpg

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

zdecydowanie 2x NIE.

zdjecia dla mnie sa identyczne tylko drugie z cropem.

 

wstepnie celuj w cos takiego

 

 

Faktycznie lepiej to się "schodzi" ze sobą jak jest więcej tła. Wieczorem podejdę do tematu od zera i zrezygnuję z wersji zielonej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.