Skocz do zawartości

DS z SCT 14" i Canona 70D


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Hamal, zobacz czy zaczytasz, to są cropy z autosave po kilkanaście MB, nie 170MB, bo składałem jako mozaikę i potem i tak trzeba ścinać zaszumienia. Jak pisałem montaż za bardzo myszkował bo był źle wyważony.

C38

https://drive.google.com/file/d/1drubWOM9p60X0HoMt7M-l4l9Za5366Oj/view?usp=sharing

 

M51

https://drive.google.com/file/d/1dgaynrFZZMFTuUx0kXhZN7UzRfAR8u-8/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Zapisujesz TIF 8 bit, czemu? Może masz w DSS zaznaczoną kompresję przy zapisie ?

 

Dzięki za uwagi.

A jest gdzieś to w DSS, bo zapisuje normalnie jako Tiff 16 bit, chyba że Windows przyciął przy cropie.

Zaraz złożę M51 raz jeszcze jako Intersection i wrzucę na dysk surowy i bez cropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wysiłki,:hug: wiem, że materiał mocno średni. No, widzę, że ja bardziej podbiłem saturację (20% w DSS, sporo ludzi lubi takie mocne kolory).

Udało Ci się zrobić mniej kaszy w słabych partiach, ale z ISO 6400 to łatwo nie jest. Z kolei podczas obróbki zginął niestety środek galaktyki. Na typowych obiektach dobrze się jest uczyć, bo można sprawdzić na ile się odstaje.

Ja do rana prawie siedziałem w obserwatorium, chciałem sprawdzić ustawienie na Polarną i o której przejdzie mi przez południk. Pechowo, że po 2.00, jakby nie mogła o 23.00. Montaż na słupie betonowym był pojechany o ponad pół stopnia. Fakt, że nie sprawdzałem może z dziesięć lat? A duże, kuszące gałki z każdej strony :getlost: Ale po naświetlaniu 4 min wniosek jeden - bez guidingu się nie obejdzie niestety, to nie jest żadna logiczna krzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tym razem nieco niższa czułość - 3200 ISO B)Ale na C38 Igłę zebrałem 1h 20 min w klatkach 30 i 40 sek. Do tego próba M57 jakieś 10 minut klatek nieporuszonych (stack z 20 klatek). M57 zdecydowanie jaśniejsza już z tak krótkiego naświetlania.

Nieprzerabiany Canon 70D, plus Meade 14 cali z reduktorem Celestrona na f 6,3 ( w teorii ogniskowa 2240 mm). Oryginalne pliki zmniejszone do 50% i przycięte. M57 byłoby lepsze, bo nawet założyłem nową baterię do aparatu, ale nie paluszki do pilota :getlost: A poszedłem spać nie myśląc, że dziś przymrozek, a bateryjki AAA wiekowe. Nie myślałem o przymrozku, bo kupiłem opaski Omegona. BTW - kiedy rano poszedłem do obserwatorium, to przy -1 C pół szyby z przodu SC było i tak zaszronione. Szukacz nie.

C 38 crop 1 h 20 min canon 70 i 14 cali 6,3.jpg

M57 10 min 14 cal 6,3.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.