Skocz do zawartości
  • 0

Teleskop na początek


Mefiu5

Pytanie

Dzień dobry,

na początku chciałbym się przywitać. Jestem tutaj nowy i postanowiłem napisać z uwagi na to że planuję kupić jakiś teleskop na początek.

W pierwszej kolejności biorę pod uwagę sprzęt używany w dobrym stanie. Przejrzałem giełdę ale jeszcze za bardzo się nie znam na teleskopach.

 

Planuję patrzeć w niebo w obszarze niezabudowanym, mieszkam na wsi, brak latarni, warunki myślę że dobre do obserwacji księżyca, planet.

Budżet 500zł - chyba refraktor.

Znalazłem kilka sztuk Bressera 70/700, 70/900 ale nie wiem, czy to dobry sprzęt czy zabawka. Jestem już w tym wieku, że bardziej patrzę na jakość i ewentualną możliwość późniejszego odsprzedania sprzętu gdyby trzeba było go zmienić:)

 

Raczej kierowałbym się Waszym doświadczeniem. Ważne aby sprzęt był sprawny i kompletny.

Może ktoś coś ciekawego sprzedaje, może coś widział. 

 

Dzięki z góry za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, JSC napisał:

I to jest odpowiednie podejście! :)

Ksiażka bardzo dobrze napisana, ma jakies minimalne niedociagnięcia w dziale sprzetowym, ale w opisach obiektów nocnego nieba jest bardzo fajna (tez ją mam).

 

Gdybys gdzies tarfił na te ksiazkę https://www.astronomia24.com/articles.php?article_id=7  , to od razu kupuj. Swietnie napisana, swietne mapki - chyba najlepsza na poczatek.

O tak, ta druga jest szczególnie przystępna, niedawno udało mi się ją kupić po przecenie zdaję się w księgarni internetowej jako ostatni dostępny egzemplarz i dla początkującego jest idealna, ciekawe czy wyjdzie wersja na kolejne lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, JSC napisał:

I to jest odpowiednie podejście! :)

Ksiażka bardzo dobrze napisana, ma jakies minimalne niedociagnięcia w dziale sprzetowym, ale w opisach obiektów nocnego nieba jest bardzo fajna (tez ją mam).

 

Gdybys gdzies tarfił na te ksiazkę https://www.astronomia24.com/articles.php?article_id=7  , to od razu kupuj. Swietnie napisana, swietne mapki - chyba najlepsza na poczatek.

A co nie kupię jak kupię :P

 

Używana, ale za 20 zł wraz z przesyłką, to chyba warto :) Zwłaszcza przy obecnych cenach książek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Tygrysek13 napisał:

Czyli przepadłem, a żona może szykować papiery rozwodowe? :P

Teraz kupic płytę OSB, piankę PE, wkrętarka i lecimy z budową skrzyni na to cudo :P

Ja też robie skrzynki do moich wszystkich teleskopow. Robię ze sklejki 10mm, którą przycinaja mi w OBI lub Castoramie na wymiar.

Taką ostatnio zrobiłem :)

20200804_142119.jpg.04825f464c4e1efeca3f83ee6743fdc7.jpg

20200804_142233.jpg.92d08acf925d0dee1d9e21f794ddc787.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skrecana długimi cieniutkimi wkretami i dodatkowo sklejana na żywicę epoksydową. Pancerna! Pomimo, ze nie ma dodatkowych narożnych usztywnień w formie listewek.

Niestety ten TS, który jest w skrzyni  sprzedają jako zupełnego golasa - nawet stopke pod szukacza trzeba było dokupić ;) , więc i walizki nie dali. A walizka transportowa to jednak dobra rzecz do teleskopu.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.08.2020 o 15:10, JSC napisał:

Skrecana długimi cieniutkimi wkretami i dodatkowo sklejana na żywicę epoksydową. Pancerna! Pomimo, ze nie ma dodatkowych narożnych usztywnień w formie listewek.

Niestety ten TS, który jest w skrzyni  sprzedają jako zupełnego golasa - nawet stopke pod szukacza trzeba było dokupić ;) , więc i walizki nie dali. A walizka transportowa to jednak dobra rzecz do teleskopu.

Walizka transportowa pod 900 to połowa wartości mojego teleskopu i to używka. Torba pod lunetę w Delcie to bodajże 129 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Tygrysek13 napisał:

No i miałem mieć już we wtorek swój teleskop, mamy środę popołudniu, a on nadal nie opuścił magazynu Delty :( Dziś piękna pogoda, chociaż bardzo wietrznie, ale coś by pooglądał, a tak dalej się muszę smakiem obejść :(

Skoro magazynu delty jeszcze nie opuścił to może napisz do Delta Optical na e mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, M4teusz napisał:

Skoro magazynu delty jeszcze nie opuścił to może napisz do Delta Optical na e mail

Dzwoniłem do nich. Facet stwierdził, że od wczoraj zamówienie ma status zakończony. Tyle to i ja widziałem, tylko na stronie GLS widnieje, że nadawca nadał numer przesyłce, ale nie została jeszcze odebrana przez kuriera. Powiedziałem to facetowi przez telefon. Powiedział, że skontaktuje się z magazynem i oddzwoni do mnie. Firma robi do 18, a telefonu brak :( A miała być szybka wysyłka. Przed 15 to na drugi dzień u klienta :( Brak słów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, TomaszB napisał:

A może to wina firmy kurierskiej?
Nie żebym bronił sklepu, ale czasem nie mają wpływu na kurierów, szczególnie w okresie urlopowym i świątecznym.

Bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że to GS czyli chyba najgorsza z tych z którą miałem styczność.

 

P.S.

Przyszła mi informacja właśnie, że kurier odebrał. Tylko szkoda, bo akurat jutro mam dzień wyjazdowy, a wolałbym sprawdzić w jakim stanie paczka dotrze. A teraz to kurierzy rzucają paczki gdzie popadnie. Ostatnio wracamy do domu, a paczka leży rzucona przy chodniku między róże, tak mniej więcej w połowie drogi między domem, a bramą wjazdową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.