Skocz do zawartości
  • 0

Zasilacz


WaldekG15

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Żółte przewody to 12 V, czarne uziemienie , czerwony z niebieskim spina się i zasilacz zaczyna działać (pali się zielona lampka). Jak to wszystko połącze to mam na wyjsciu 12,3V.

Podłączyłem to pod montaż i działa, ale podczas goto wyje jakby brakowało natężenia prądu. Wpiąłem się szeregowo miernikiem i podczas goto kiedy montaż pracuje na maksa dostawał z zasilacza 0,5A. Coś jest więc nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Sebastianus napisał:

Żółte przewody to 12 V, czarne uziemienie , czerwony z niebieskim spina się i zasilacz zaczyna działać (pali się zielona lampka). Jak to wszystko połącze to mam na wyjsciu 12,3V.

Podłączyłem to pod montaż i działa, ale podczas goto wyje jakby brakowało natężenia prądu. Wpiąłem się szeregowo miernikiem i podczas goto kiedy montaż pracuje na maksa dostawał z zasilacza 0,5A. Coś jest więc nie tak. Oczywiście na innym zasilaczu montaż chodzi cacy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Sebastianus napisał:

Sprawdziłem miernikiem i jest 12,3 V.

Bardzo dobrze, tyle powinno być.

 

14 godzin temu, Sebastianus napisał:

Wpiąłem się szeregowo miernikiem i podczas goto kiedy montaż pracuje na maksa dostawał z zasilacza 0,5A. Coś jest więc nie tak.

Pobór prądu przez montaż nie jest tożsamy z wydajnością prądową zasilacza.

 

14 godzin temu, Sebastianus napisał:

Coś jest więc nie tak.

W takim razie ile amperów było wcześniej? Jaki prąd powinien pobierać montaż skoro obecnie jest "nie tak"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, seg napisał:

Bardzo dobrze, tyle powinno być.

 

Pobór prądu przez montaż nie jest tożsamy z wydajnością prądową zasilacza.

 

W takim razie ile amperów było wcześniej? Jaki prąd powinien pobierać montaż skoro obecnie jest "nie tak"?

 

Nie wiem jak inaczej sprawdzić ten zasilacz. Jest jakiś "słaby". Słabo zasila grzałki, montaż nie pracuje jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób proszę i wstaw tutaj zdjęcie tabliczki znamionowej (naklejki) znajdującej się na spodzie zasilacza. Zdjęcie poglądowe całego zasilacza też może się przydać. Najlepiej zamieść zdjęcia obu zasilaczy - tego "wadliwego" i tego na którym montaz działa poprawnie.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, seg napisał:

Zrób proszę i wstaw tutaj zdjęcie tabliczki znamionowej (naklejki) znajdującej się na spodzie zasilacza. Zdjęcie poglądowe całego zasilacza też może się przydać. Najlepiej zamieść zdjęcia obu zasilaczy - tego "wadliwego" i tego na którym montaz działa poprawnie.

Pierwszy nie działa, reszta działa prawidłowo.

IMG-9653.jpg

IMG-9654.JPG

IMG-9655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, Sebastianus napisał:

 

Nie wiem jak inaczej sprawdzić ten zasilacz. Jest jakiś "słaby". Słabo zasila grzałki, montaż nie pracuje jak trzeba.

Zmierz napięcie na wyjściu zasilacza:

- bez obciążenia;

- z pełnym obciążeniem, jak wszystko chodzi.

 

Jak różnica jest niewielka, to znaczy że zasilacz ma wystarczającą wydajność prądową. Jak mimo to sprzęt nie chodzi jak trzeba, to znaczy że są "dziwne" spadki napięcia na kablach. Wtedy mierząc napięcie "pod obciążeniem" na WEJŚCIU każdego odbiornika możesz określić które kable lub złączki mają zbyt duże rezystancje.

 

Jak różnica napięcia na wyjściu zasilacza bez obciążenia i z pełnym obciążeniem jest zbyt duża, to znaczy że zasilacz nie daje rady.

Wtedy odpinając kolejno obciążenia, zaczynając od najmniejszego, i mierząc napięcie na wyjściu zasilacza możesz określić ile odbiorników da radę pociągnąć.

Edytowane przez Mareg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Mareg napisał:

Zmierz napięcie na wyjściu zasilacza:

- bez obciążenia;

- z pełnym obciążeniem, jak wszystko chodzi.

Jak różnica jest niewielka, to znaczy że zasilacz ma wystarczającą wydajność prądową. Jak mimo to sprzęt nie chodzi jak trzeba, to znaczy że są "dziwne" spadki napięcia na kablach. Wtedy mierząc napięcie "pod obciążeniem" na WEJŚCIU każdego odbiornika możesz określić które kable lub złączki mają zbyt duże rezystancje.

Jak róznica napięcia na wyjściu zasilacza bez obciążenia i z pełnym obciążeniem jest zbyt duża, to znaczy że zssilacz nie daje rady.

Wtedy odpinając kolejno obciążenia, zaczynając od najmniejszego, i mierząc napięcie na wyjściu zasilacza możesz określić ile odbiorników da radę pociągnąć.

Tak zrobię. A czy jest możliwość, że zasilacz ma jakiś element uszkodzony w środku i stąd jego wydajność jest 5% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:) Zabawne to.  Zasilaczyk 2A od ZTE daje radę, a 16.5A od XBOX'a nie.

 

6 minut temu, Mareg napisał:

Jak mimo to sprzęt nie chodzi jak trzeba, to znaczy że są "dziwne" spadki napięcia na kablach.

Dobry trop. Pokaż jeszcze kable którymi to połączyłeś z montażem (chodzi mi o zasilacz XBOX'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Sebastianus napisał:

Tak zrobię. A czy jest możliwość, że zasilacz ma jakiś element uszkodzony w środku i stąd jego wydajność jest 5% ?

No może być uszkodzony, ale po "procedurze pomiarowej" będziesz to wiedział.

I wtedy natychmiast przestań go używać, bo kiepskie zasilanie to proszenie się o dalsze kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co sądzicie o poniższych zasilaczach. Jeden do obsługi grzałek, focusera, montażu.

https://www.konektor5000.pl/index.php?p560,jetfon-pc-17-sw-zasilacz-impulsowy-17a-wskazniki-regulacja-napiecia-9-15v-solidna-obudowa

https://www.ercomer.pl/pl/p/Zasilacz-stabilizowany-PS23-13%2C8V-23A-/1709

https://multisort.pl/product/Zasilacz-stabilizowany-13_8V-DC-6A-z-gniazdem-zapalniczki-samochodowej,12618.html

 

Wszystkie z gniazdem zapalniczki. Pomyślałem, że skoro inwestujemy sporo w montaże i teleskopy to sprzęt też powinien być porządnie zasilony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałem ten z drugiego linka. 23 A i 13,8V i zasile wszystko. Testowo wczoraj podpialen do cg5  inny znaleziony w domu zasilacz 12V i 6A. Potem 13,8V i 4A i na tym 13,8 bez porownania lepiej i ciszej pracowały silniki. Do Losmandy jeszcze 15V dokupie i jakieś dobre kable Lynxa i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.