Skocz do zawartości

Porażka z Saturnem.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie pokazuje zdjęć nieudanych, ale popnieważ zdjęć planet ostatnio jak na lekarstwo wrzucam wczorajszego Saturna. Liczyłem na dowre warunki, wszak gwiazdy na to wskazywały, jednak rzeczywistość była inna. Fotka pierwsza stack około 250 kl. wybranych automatycznie z czterech avików, następnie księżyce zrobione z jednego avka w ognisku gł. oraz dla porównania fotka z 16 stycznia.

20305x.jpg

SAT20305U.jpg

xxx.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spoglądałem na Saturna nad Lublinem.

Max powiększenie to było 75x, dalej wszystko się rozłaziło.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście seeing wczoraj był marny. Ostatnio polubiłem księżyce Saturna, do kolekcji jeszcze chcę złapać Mimasa i Hyperiona, ale to niełatwe zadanie.

Jakbym pokazał nieudane z wczoraj lunetką 60/700 i to przez szybe B) to dopiero by było. Ale się chociaż Tytan i Rhea zarejestrowały.

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj prowadziłem obserwacje z balkonu przez mojego Alamaka.

Teleskop dobrze się wystudził i wizualnie nie bylo żle.Na Saturna mogę się gapić w nieskończoność.Leszek ten Saturn wcale nie jest taki zły myślę,że jeszcze jakieś 150-200 klatek więcej do stacka no i oczywiście ręczne wybieranie z materiału(wiadomo,że tego głównie nie chce się robić) i fotka byłaby super.Pozdrawiam.Bogdan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był komplet to dokładam jeszcze porażkę z Jowiszem z 4 marca. Mrozik w mieście swoje robi. Chciałem też sfocić odkrycie gwiazdki 9.7mag przez Jowisza tej nocy, ale też porażka, nawet jej nie było widać w okularze przy pow. 250x. :angry:

JO40305x.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wczoraj wyniosłem dobrze wystudzonego mewlona ale seeing był totalna kupa, poza tym w wa-wie mgła i fatalny kontrast. Nagrałem 2 aviki ale nawet szkoda tego obrabiać. W tym roku Saturn I Jowisz niestety w kiepskich położeniach, nisko.

Hej.

 

To prawda, wczoraj BYŁO WIDAĆ SATURNA i to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem kilka razy o przerwie Enckego i chcialem zapytac czy jest to przerwa w pierwscieniu Saturna znajdujaca sie na zewnatrz przerwy Cassiniego?

 

Tomek

Tak, bliżej zewnętrznego skraju, wąziutka nielicho.

pierścienie..jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie miałem na myśli że o niebo lepszy od fotki Lemarc-a tylko ze w ogóle lepiej wychodzi mi na jeszcze jasnym niebie niż na czarnym :Salut:

 

Ps. jak ktos chce go zobaczyć to zapraszam do mojej galerii, która jest nieco niżej:), przypominam że ta fotka Saturna jak inne były wykonane maluśkim newtonkiem 114\900 :Beer: z tym, że Kopernik i saturn były robione przez Barlowa 3x :Salut:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.