Skocz do zawartości

M31 Galaktyka Andromedy


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pierwsze podejście do tematu. Pierwszy raz zbierałem materiał obiektu DS przez dwie noce. Połączyłem klatki lights+darks+flats z każdej nocy w osobne grupy w DSS, a biasy z obu nocy dałem do "Main group". Tak chyba miało być. Potem usunąłem kilka klatek light z najgorszym wynikiem. Wyszło ponad 6 godzin z obu nocy. Klatki po 4 minuty. Iso 1600.

Link do stacka

https://drive.google.com/file/d/1wh2WVprz8A4QJ0zJ6sr2ydtzU4Xs_8vf/view?usp=sharing

 

TS ED 50/330 + Flattener + C1100Dmod+L-pro

Guiding ASI120MM + Asi Guidescope

PHD2, DSS,PS

No cóż, myślałem, że trochę więcej szczegółów zobaczę, ale może to kwestia obróbki.

 

 

 

Andromeda.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda! Sam ostatnio zbierałem klatki Andromedy i też obróbka sprawia problem żeby wyciągnąć detale, ale u Ciebie dużo lepiej widać. Podoba mi się że galaktyka wygląda tak delikatnie. Będzie wyznacznik przy moich próbach :)

Edytowane przez M.C
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastianus napisał:

Hej,

 

pierwsze podejście do tematu. Pierwszy raz zbierałem materiał obiektu DS przez dwie noce. Połączyłem klatki lights+darks+flats z każdej nocy w osobne grupy w DSS, a biasy z obu nocy dałem do "Main group". Tak chyba miało być. Potem usunąłem kilka klatek light z najgorszym wynikiem. Wyszło ponad 6 godzin z obu nocy. Klatki po 4 minuty. Iso 1600.

Link do stacka

https://drive.google.com/file/d/1wh2WVprz8A4QJ0zJ6sr2ydtzU4Xs_8vf/view?usp=sharing

 

TS ED 50/330 + Flattener + C1100Dmod+L-pro

Guiding ASI120MM + Asi Guidescope

PHD2, DSS,PS

No cóż, myślałem, że trochę więcej szczegółów zobaczę, ale może to kwestia obróbki.

 

 

 

Andromeda.jpg

Powiem Tobie, że ładnie ogarnąłeś tgo stacka.

Ja się jeszcze nie zabrałem ale spróbuje.

tylko czy to ten stack co Ty obrabialeś?

po kliknięciu w ps na wyrównaj wyszlo to :)

andro.JPG.8fbc940f8aea108620e2043743fe0479.JPG

Jeśli to ten sam to fajnie ogarnąłeś :)
zobaczę czy i mi się uda - ale to wieczorem albo jutro.

 

Choć widzę, że w powiększeniu tło jest bardzo mocno przykryte czymś sztucznym chyba - bo nienaturalnie gładkie

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Powiem Tobie, że ładnie ogarnąłeś tgo stacka.

Ja się jeszcze nie zabrałem ale spróbuje.

tylko czy to ten stack co Ty obrabialeś?

po kliknięciu w ps na wyrównaj wyszlo to :)

andro.JPG.8fbc940f8aea108620e2043743fe0479.JPG

Jeśli to ten sam to fajnie ogarnąłeś :)
zobaczę czy i mi się uda - ale to wieczorem albo jutro.

 

Choć widzę, że w powiększeniu tło jest bardzo mocno przykryte czymś sztucznym chyba - bo nienaturalnie gładkie

Tak to ten sam stack. Z tłem walczyłem na różne sposoby. W pierwszej wersji zapomnialem zrobic gradienty a w drugiej zmniejszyc ilosc gwiazd. Odszumianie zrobilem troche na czerwonym kanale za pomoca wtyczki a’la camera raw i podmienilem odszumiony. Oddzielilem tez gwiazdy od tla, dałem maske na galaktyke i troche bluru na reszte. Potem z A toolsow horizontal banding removal i space noise removal.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastianus napisał:

Tak to ten sam stack. Z tłem walczyłem na różne sposoby. W pierwszej wersji zapomnialem zrobic gradienty a w drugiej zmniejszyc ilosc gwiazd. Odszumianie zrobilem troche na czerwonym kanale za pomoca wtyczki a’la camera raw i podmienilem odszumiony. Oddzielilem tez gwiazdy od tla, dałem maske na galaktyke i troche bluru na reszte. Potem z A toolsow horizontal banding removal i space noise removal.

Tak dobrze z galaktyka jak Tobie mi nie poszło :0

 

m31_2ench111111.jpg

i tutaj troche inne gwiazdy

ale pasów na mglawicy nie potrafilem się pozbyć :)

m31.thumb.jpg.a7a62377256e03fce72cf8e0bda778ad.jpg

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem to właśnie ten francowaty banding. Niby klatki kalibracyjne mają go usunąć, ale cos nie do końca. Może jest ich zbyt mało.

Jeszcze taka ciekawostka. Dwie kolejne klatki. Wiadać, że nagle po 23 robi się lepsze niebo u mnie w mieście. Fotki robię z prawe z centrum. Nie wiem czy jest sens dodawać te zrobione przed 23.00.

 

 

po.jpg

przed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.