Skocz do zawartości

Co lepsze ?? PENTAX ist DS czy Nikon D70


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast dyskutować namiętnie może warto wymienić tutaj podstawowe różnice pomiędzy D70 i np.

300D? Z tego co wiem głownymi wadami Nikona D70 w porównaniu z Canonem 300D są: brak mirror

lockup, dużo większe szumy na wszystkich czułościach, brak ISO 100, brak możlwiości dokupienia

firmowego Gripa, trudności we współpracy z manualnymi obiektywami różnego sortu, no i brak możliwości zapisywania w prawdziwych RAWach.

 

Zaletami Nikona, są niewątplwie solidniejsze body, lepszy kitowy obiektyw i troszkę szybsze USB.

 

Może spece of foto dodadzą coś jeszcze?

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogokolwiek uraziłem - przepraszam. Zdzisław:  :Beer:

 

 

Ależ nikogo nie uraziłeś i nie masz za co przepraszać.

Na początku tego wątku zareagowałem tylko na zbyt pochopny - moim zdaniem - sąd o optyce Nikona, a właściwie chodziło mi o refleksję przed wysyłaniem wypowiedzi, przecież to co piszemy widać na ekranie monitora, to nie jest pisanie on line.

 

Ktoś może wychwalać produkty jednej firmy, a mieszać z błotem innej, takie jego zbójeckie prawo jeśli z tego utrzymuje rodzinę.

Może to robić w sposób dyskretny, lub nachalny.

Może tylko fantazjować, ale może też ordynarnie kłamać czy oszukiwać.

To my mamy wybór jaką postawę i w jakim stopniu akceptowć, jakie opinie powielać, a jakim się przeciwstawiać.

 

Canon czy Nikon, Losmandy czy Vixen, TeleVue czy Pentax, Rubinar czy MTO i.t.d. i.t.d.

Chciało by się po japońsku: Ito Ito , a musimy wybrać.

Błędny stereotyp może dla kogoś mniej doświadczonego oznaczać błędny wybór.

I to naprawdę nie chodzi tylko o optykę Canona i Nikona.

 

Przecież na tym forum są przykłady znakomitej roboty dla t.zw. dobra ogółu.

Adam, Andrzej, Emde i inni pasjonaci dają nam wszystkim informacje niezwykle istotne dla podejmowania decyzji jak i na co wydać nasze pieniądze, a niewielu może powiedzieć: a mi to Lotto.

 

I to by było na tyle w temacie: " O wyższości........."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z USB to Nikon niezle sobie polecial w...

Wszedzie jest napisane, ze w 70D jest USB2, owszem jest, z tym ze predkosc ma ograniczona dokladnie do tej z USB1. Jak to ma sie w canonach? Ano jeszcze gorzej... Niby jest USB1, ale predkosc tego transferu aparat<>komp jest tragicznie mala. W ogole nie ma sensu podpinac aparatu do kompa. To porazka. Najlepiej od razu kupic czytnik USB2 za grosze i sciagac zdjecia z godnymi predkosciami. Podobno w 10D celowo te predkosc ograniczono, zeby byly z nim problemy w studyjnej pracy, gdzie taka ceche wykorzystuje sie nagminnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy D2X jest odpowiedni do astrofoto - nie wiem

Czy D2Hs jest odpowiedni do astrofoto - nie wiem

Czy D100 i D70 są odpowiednie do astrofoto - NIE

Czy jestem w pełni kompetentny w tym temacie - NIE

 

cyt. takie jest moje zdanie i ja je całkowicie podzielam

 

Pozdrawiam,

Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
http://www.taklong.com/webboard/show.php?C...long&No=43537#9 :blink: Zapowiada się ciekawe lato, widze że w końcu nikon szykuje odwet względem canona i w tym modelu mamy cmos'a, ktoś coś już słyszał o tym Nikonie ?? I jeszcze to http://www.cdrom.pl/index.php?title=Grafika:Nikon-d50.jpg Edytowane przez pitrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.taklong.com/webboard/show.php?C...long&No=43537#9  :blink:  Zapowiada się ciekawe lato, widze że w końcu nikon szykuje odwet względem canona i w tym modelu mamy cmos'a, ktoś coś już słyszał o tym Nikonie ?? I jeszcze to http://www.cdrom.pl/index.php?title=Grafika:Nikon-d50.jpg

Niestety, te rzekome fotki Nikona D200 to fałszywki. Zauważ, że na tej stronie są dwa zdjęcia niby tego samego aparatu, ale nie trzeba się nawet przyglądać, żeby dostrzec, że są one zupełnie inne. Pierwsze to po prostu D70 z napisem D200, a drugie to trochę sprytniejsza "przeróbka" Fuji FinePixa. Wniosek - nie ufać stronom pisanym po tajsku ::icon_wink:

O D200 ptaszki ćwierkają, ale chyba jeszcze nie było premiery. Ma mieć ponoć detektor CMOS i 8-12 megapikseli. Cena niecałe $2,000. Ciekawe, czy nada się do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.