Skocz do zawartości

Baader 2" GPC 1,7x do Newtona


w2097

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem napisać o jednym szczególe. Korektor kupiłem, żeby nasadka bino ostrzyła w teleskopie Newtona z jak najmniejszym powiększeniem.

W mojej konfiguracji sprzętowej to nie zadziało. A miałem w tym czasie GSO 10" z fabrycznie położonym lustrem oraz bino Baader Maxbright II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.10.2020 o 15:52, w2097 napisał:

Zapomniałem napisać o jednym szczególe. Korektor kupiłem, żeby nasadka bino ostrzyła w teleskopie Newtona z jak najmniejszym powiększeniem.

W mojej konfiguracji sprzętowej to nie zadziało. A miałem w tym czasie GSO 10" z fabrycznie położonym lustrem oraz bino Baader Maxbright II.

 

W jaki sposób nie zadziałało? Chciałem taki korektor kupić do 16" Newtona, ale skoro nie działa, to znaczy nie warto...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziałało w takim sensie, że nie dało rady wyostrzyć obrazu w bino. Podobno jest to problem Newtonów GSO, które mają za nisko umieszczone lustro główne. Nie wiem jak jest w przypadku innych Newtonów ale w końcu ten korektor powstał właśnie po to, żeby bino ostrzyło w tego typu teleskopie. Więc może faktycznie problem występuje wyłącznie w teleskopach GSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pomoże w sprzedaży:

Ten korektor daje extra 80mm drogi optycznej (str.5)
https://www.baader-planetarium.com/en/downloads/dl/file/id/433/product/1264/mark_v_gro_feld_giant_binocular_user_manual_12_pager.pdf

 

Trzeba zmierzyć na ile wysuwa się tuleja wyciągu ostrząc okular, który będzie użyty w parce do bino.

Potem sprawdzić czy warunek jest prawdziwy:

Droga optyczna nasadki - 80mm + 5mm zapasu < wysuw tulei wyciągu w trybie mono - wysokość kołnierza redukcji 2"-1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.