Skocz do zawartości

ASCOM Alpaca


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę się podpytać bo mam problemy z połączeniem się po przez alpake.

Wykonałem wszystkie kroki opisane tutaj przez Jolo identycznie, nawet mam ten sam sprzęt i te same sterowniki to były.

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/19146-ascom-alpaca-nie-tylko-lokalnie-i-nie-tylko-windows/

Komputer z uruchomionym remote server zainicjował poprawnie sterowniki to jest Eqmoda i Astrolinka focuser. Potwierdza to też konsola.

O dokładnie tak.

alpaca-02.jpg.e92083a9ad502249223a9da679

Przy próbie połączenia na innym pc  w jakim kolwiek sofcie dostaje komunikat po ang że czas oczekiwania minął i połączenie nie następuje.

Oczywiście mam zainstalowany Ascom remote client na drugim PC i samą platforme ASCOM.

Oczywiście wybieram w sterowniku Ascom remote driver i wpisuje poprawnie port i ip komputera na którym jest serwer, dla pewności wyłączyłem antywirusy, powyłączałem zapory.

Czy jest jakiś sposób bym się zorientował czy miedzy dwoma komputerami w ogóle stworzyło się połączenie na tym porcie  (domyślny 11111) ? bo może konsola podaje że serwer ruszył ale nie ma zadnego połączenia w sieci lokalnej.

 

Nie wiem jak to opisać lepiej, całość powinna być dziecinnie prosta, z opisu na git hub ( tam gdzie pobieramy remote server) wynika że wszystko zainstalowałem co potrzebuje w taki wersjach jakie powinny być.

Powinno łączyć ale nie chce..

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PDF jest napisane że można sprawdzić połączenie w ten sposób "For testing its fine to run the driver and the remote server on the same PC and to use 127.0.0.1 as the IP address for both clients and server"

Zrobiłem to i dostaje komunikat że nie można się połączyć z serwerem zdalnym ( mimo że to ten sam PC) jak to rozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Selmak napisał:

Przy próbie połączenia na innym pc  w jakim kolwiek sofcie dostaje komunikat po ang że czas oczekiwania minął i połączenie nie następuje.

Jest wysoce prawdopodobne, że port 11111 wycinasz na firewallu twojego Windowsa. Winda domyślnie wycina połączenia przychodzące.

Dodaj wyjątek dla portu 11111w regułach firewalla na maszynie, na której działa serwer.

Do przetestowania czy port jest osiągalny z drugiej maszyny można wykorzystać program zdalnego terminala, np. putty łącząc się nim na tenże port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to u siebie działające, ale będę w domu dopiero w poniedziałek. Jeśli nie rozwiążesz problemu do tego czasu, to może coś pomogę. Pamiętam, że miałem problem z tymi "remote drivers", bo one wymagały dodania w platformie. Nie wystarczyło uruchomienie samej platformy na kliencie. Trzeba było w niej pododawać te sterowniki.

EDIT. Odpaliłem laptopa z serwerem i klienta na stacjonarnym.

Jeśli masz platformę 6.5 to korzystasz z Device Hub. W Device Hub wybierasz np. teleskop, potem wybierasz z menu Alpaca/Create Alpaca Driver, nadajesz mu nazwę, wybierasz ten nowo nazwany driver z listy, wybierasz properties i tam wpisujesz adres serwera. Tak trzeba zrobić ze wszystkimi sterownikami.

image.png.796fbb3a0b5e6d672be8f691802e6efc.png

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, apolkowski napisał:

Mam to u siebie działające, ale będę w domu dopiero w poniedziałek. Jeśli nie rozwiążesz problemu do tego czasu, to może coś pomogę. Pamiętam, że miałem problem z tymi "remote drivers", bo one wymagały dodania w platformie. Nie wystarczyło uruchomienie samej platformy na kliencie. Trzeba było w niej pododawać te sterowniki.

EDIT. Odpaliłem laptopa z serwerem i klienta na stacjonarnym.

Jeśli masz platformę 6.5 to korzystasz z Device Hub. W Device Hub wybierasz np. teleskop, potem wybierasz z menu Alpaca/Create Alpaca Driver, nadajesz mu nazwę, wybierasz ten nowo nazwany driver z listy, wybierasz properties i tam wpisujesz adres serwera. Tak trzeba zrobić ze wszystkimi sterownikami.

image.png.796fbb3a0b5e6d672be8f691802e6efc.png

Udało mi się połączyć ale wszystko działa tak wolno że szok, maxim się zawiesza jak łączę się z kamerą, na kompie gdzie serwer w konsoli sygnał że się połączyło a maxim zawieszony.

Jedyny port na jakim nawiązałem łączność to 65535 na innych nie chce.

Klatkę z asi 120 która zajmuje 2 mb pobiera ze 3 minuty.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.