Skocz do zawartości

Ipolar Calibration problem


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pomóżcie proszę, mam problem z softem ipolara.

Problem występuje podczas kalibracji.

Wg instrukcji (screen poniżej) wykonujemy 3 kroki, przekręcając montaż o 90st w każdym i zatwierdzamy pozycję po każdym z nich. Jest ikona confirm position, którą należy kliknąc po obróceniu montażu.

20210217_123923.jpg.cbc74d9b066bb549b871334d191c90a0.jpg

 

Wszystko idzie ok do momentu gdy zatwierdzam pozycje 1 (pozycja zgodna z zaleceniem - rysunek 1) zatwierdzam.

Ok.

Następnie powinien być obrót 90st i ręczne potwierdzenie poz 2, dalej to samo z 3.

 

Powinien... bo w praktyce najmniejszy ruch montażu powoduje automatyczną akceptacje pozycji 2 przez soft, następnie oprogramowanie twierdzi, że kalibracja zrobiona i wdzięcznie wskazuje mi pozycje gdzie powiniemem umieścić polarną - koniec!

Tyle, że przez (skopaną?) kalibracje wskazania polarnej są mam wrażenie dość przypadkowe co pokazały testowe klatki.

Próbowałem oprócz najnowszej, również starszą wersję softu ipolara - to samo... 

Wyczyściłem dane, odinstalowałem, zainstalowałem raz jeszcze, ciągle to samo. 

Zrobiłem mały test... nie ruszając montażu ustawiłem polarną dokładnie według wskazań. Zakmknąłem program, odpalam jeszcze raz - do poprawy. I tak kilka razy, za każdym razem inne wskazania...

Montaż to cem40 (wbudowany ipolar)

Ma ktoś jakiś pomysł jak się z tym ustrojstwem dogadać i zmusić do wykonania ręcznie, pełnej kalibracji?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ale to chyba jakiś softowy problem.

Też tak mi się wydaje a sama lunetka jest tak schowana, że trzeba by chyba monta rozbierać by się do niej dostać więc strzelam, że wszystko z nią ok skoro nie dali opcji grzebania przy niej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja dorzuce kilka słów, bo juz o tym troch edyskutowałem z Piotrkiem.

 

Miałem Ipolar i działał mi identycznie. Wiem, ze nie bylo to poprawne, poniwaz robiłem testy A-B-A-B (A-ioplar, B-Polemaster) i za kazdym razem Polemaster kazał mi wykonac dość spore korekty w ustawieniu na biegun. Tak obrazowo jakies 2 srednice wielkości Polaris.

 

Testy dryfem w phd po polemasterem dawały bardzo ładne wyniki - ok 3" po 10min dryfu

Testy dryfem w phd po ipolar dawały bardzo słabe wyniki - os od razu odjeżdzała.

 

@Maetrik sam nie wiem, ale może oni maja ma mysli ruch montazu bez wykorzystania pliota? Zwolinić blokade, obrócić, zapiąć blokadę. Takiego czegos nie testowałem.

 

edit. Dostałem info od Ioptrona, ze gdzie chyba w ukrytych folderach moje dokumentu ipolar laduje automatycznie swoje logi. Zerknę w domu, czy mam od nich ta korespondencje, to Ci podrzucę.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tayson napisał:

może oni maja ma mysli ruch montazu bez wykorzystania pliota?

Próbowałem z kompa i ręcznie - to samo.(pilota nawet nie podpinałem ani razu)

Patrzyłem na yt jak gościu to robi... robił z ręki i mu działało...

już miałem myśli by wrócić do polemastera to okazuje się, że nie ma adaptera pod cem40..

@pablo12311 a jak u Ciebie to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maetrik napisał:

Próbowałem z kompa i ręcznie - to samo.(pilota nawet nie podpinałem ani razu)

Patrzyłem na yt jak gościu to robi... robił z ręki i mu działało...

już miałem myśli by wrócić do polemastera to okazuje się, że nie ma adaptera pod cem40..

@pablo12311 a jak u Ciebie to wygląda?

Niestety ale od zakupu montażu jeszcze nie byłem w stanie go wypróbować. Notoryczny brak czasu.

Jedynie sprawdziłem czy lunetka działa i nic poza tym.

Sam jestem ciekaw jak będzie u mnie.

Trzymam kciuki aby Ci wszystko w końcu zagrało tak jak powinno.

Pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.