Skocz do zawartości

Jak tam odkurzyliście już wszyscy teleskopy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem wczoraj razem z Waldkiem udaliśmy się do puszczy. Niestety tylko we dwójke pozostali koledzy albo woleli mecz, albo byli nieprzytomni po poprzedniej nocce albo cos im wypadło. Noc była wyjątkowa: ciemne smoliste niebo puszczy przez 7 godzin, lekki wiaterek sprawiał, że chyba pierwszy raz w puszczy LX-200 pracował 6 godzin i dopiero pod koniec pobytu lekko zarosiała płyta korekcyjna. Fociliśmy oraz uprawialiśmy mini automatyczny maratom Messiera :D . Kładliśmy się spać około 4. Jutro jedziemy znowu do czego wszystkich namawiam.

 

Wyniki w wątku

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7758&hl=

O.JPG

MK.JPG

M.JPG

WK.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Polaris dzwoniłem do wielu osób ale nikt nie mógł o tobie jakoś zapomniałem. Na wszelki wypadek dałem info na forum, a mój numer telefonu jest w podpisie.

 

Spoko, bedzie jeszcze niejedna okazja :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos takiego jeszcze na icm-ie nie widziałem. Normalnie skopiowałem sobie do archiwum żeby wnukom pokazywac.

Jak to nie było?. Jakiś czas temu sam sobie to skopiowałem. Na całości niebieściutko :D . Od chyba 4 dni ani jednej małej chmurki... ICMmie nie zmieniaj prognozy :Salut: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu ustawilem sprzet na Polarna i testuje prowadzenie "nowego" montazu, wychodzi na to ze chyba nie jest zle (poza tym ze jest zimno). Poczekam chyba na M13 i pare innych cudakow do poznej nocki... Seeing w okolicach 7-8 (moze wiecej), bardzo fajnie widac Jowisza, jeszcze takiego nie widzialem. Zaraz ide ustawic sprzet na Saturna :rolleyes:

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, Ty rozbójniku - nie zadzwoniłeś do kolegi z Piły- Ty widzę też na chłodku z "Naglerem".

Dziś też znaku nie dałeś, że jesteście w Puszczy.

No to w Piątek może się załapię.

Zadzwonię do Ciebię aby się upewnić czy jedziecie.

Ewentualne przeprosiny proszę na Nr +48-607302823 <_<

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, Ty rozbójniku - nie zadzwoniłeś do kolegi z Piły- Ty widzę też na chłodku z "Naglerem".

Dziś też znaku nie dałeś, że jesteście w Puszczy.

No to w Piątek może się załapię.

Zadzwonię do Ciebię aby się upewnić czy jedziecie.

Ewentualne przeprosiny proszę na Nr +48-607302823  <_<

 

 

Adam na śnmierć o Tobie zapomniałem. Dzisiaj jesteśmy w puszczy na 350%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia szanasa na naprawdę ładną pogodę jest dzisiejszej nocy jutro juz będzie pozamiatane. Księżyc wschodzi w Pozanniu ok godziny 4:30 więc praktycznie całą noc można obserwować. W załączniku prognozowane przez ICM zachmurzenie nad Polską jutrzejszej nocy (z soboty na niedzielę)

clouds42.09106.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam obserwować Jowisza. Wystawiłem już teleskop na balkon, żeby się ochłodził, bo przy pierwszym spojrzeniu był taki seeing, że paski ciężko było widać :Boink:

A pogoda się pogarsza, jakieś cirrusy, czy mgła, coś mi się idzi, że i tak nici z obserwacji. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing troszeczkę się poprawił, ale dalej są te przezroczyste chmurki, taka mgiełka na niebie.

 

A nie był to dym z kominów. Kiedy jechaliśmy dzisiejszej nocy do puszczy to też w pierwszym momencie przejeżdżając przez wsie mysłeliśmy, że to mgła a to były dymy snujące się przy ziemi.

 

Natomiast przy tak bezchmurnym niebie zachód słońca był przeżyciem magicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.