Skocz do zawartości

TS Individual 152mm / 900mm f / 5.9 Large Field Refractor + TSFlat25Del + filtry 1.25


rybek0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 z racji przesiadki w kierunku astrophoto, małego balkonu (TS 152/900 się ledwo mieścił więc ostatnio kupiłem coś mniejszego) i braku zgody mojego CFO na dwa teleskopy w domu, na sprzedaż trafia mój TS Individual 152mm / 900mm - i docelowo wszystko co związane z wizualem .. ale to krok po kroku :(

 

Sam teleskop wg. mnie jest wspaniały. Daje świetne obrazy z bardzo małym (jak na f5.9) CA, przez dłuższy czas służył mi także do astrophoto (przykład). Wyciąg jest najlepszym z jakim do tej pory miałem do czynienia. Z podobnych rozmiarów, mogę teleskop porównać z Messier AR-152S ... ale tu nie ma porównania. Dosłownie wszystko w tym TS jest lepsze. Od obrazu, poprzez jakość wykonania na wyciągu kończąc.

 

Kupiłem go w Sierpniu 2019 w teleskop-spezialisten.de - jeżeli wierzyć ich zapewnieniom, optyka powinna być chociaż przez nich sprawdzona. 

Teleskop w stanie idealnym, żadnej ryski ani na optyce ani na tubie.

 

Do teleskopu dokupiłem niedawno (w ramach zabawy w astrophoto) flattener TSFlat25DEL. Po wymianie na sztukę która nie jest wadliwa ;) daje ładne gwiazdki. Niestety z racji zabawy w wymianę miałem okazję strzelić tylko parę klatek kontrolnych których nie zachowałem i nie mam żadnego zdjęcia żeby pokazać jak wygląda pole :( . Flattener sprzedam tylko gdy sprzedany już będzie TS Individual. Jeżeli kupującym będzie ta sama osoba która kupiła tubę, gratis dołączę adapter który jest potrzebny aby jedno podłączyć do drugiego.

 

Dodatkowo sprzedam też filtry Baader Fringe Killer i UHC-S. Fringe Killer (oba 1.25") będzie aktualny dopiero po sprzedaży tuby (tak, część mnie ma nadzieję że tuba się nie sprzeda i po miesiącu spania na kanapie będę mógł ją zatrzymać :D )

 

Kończąc - gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają, ale ogłoszenie sprzedaży bez tego było by bez sensu, więc po kolei:

  • TS 152/900 - 3500zł
  • TSFlat25DEL - 1200zł *
  • Baader Fringe Killer 1.25" - 230zł *
  • Baader UHC-S 1.25" - 230zł

 

* - na sprzedaż z tubą albo po sprzedaży tuby

 

Jeżeli chodzi o możliwość wysyłki teleskopu ... to jest ona bardzo ograniczona. Nie mam żadnych kartonów w których mógłbym go wysłać, plus jest to kawał sprzętu. Jeżeli nie będzie innej opcji, to coś wymyślę, ale kupujący będzie miał wtedy obowiązek sprawdzić przesyłkę przy kurierze.

 

Jeżeli chodzi o odbiór osobisty .. jestem ze Szczecina - w rozsądnej okolicy (powiedzmy do max 100km) oczywiście go podwiozę/wyjadę komuś na spotkanie.

 

W razie pytań, piszcie na PW. Ceny - jak to na giełdzie, do lekkiej negocjacji - zwłaszcza jak kilka przedmiotów będzie kupione na raz.

Gdy tuba już będzie sprzedana, resztę '*' przedmiotów spokojnie mogę wysłać - koszt wysyłki po mojej stronie.

Baader Fringe Killer 01.jpg

Baader Fringe Killer 02.jpg

Baader UHC-S 01.jpg

Baader UHC-S 02.jpg

TS 152-900 01.jpg

TS 152-900 02.jpg

TS 152-900 03.jpg

TS 152-900 04.jpg

TS Flat25DEL 01.jpg

TS Flat25DEL 02.jpg

TS Flat25DEL 03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.