Skocz do zawartości

LBN270 & NGC6914 w białe noce Polski Północnej


diver

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, wessel napisał:

ale wytłumacz mi skąd taka różnica w kolorze mgławicy wodorowej pomiędzy centrum i prawą stroną? Czyżby jakiś gradiencik kolorowy się wkradł :) ?

 

Zgadzam się Maciej, nie zapanowałem nad gradientem.

 

14 godzin temu, Marvaz napisał:

W mojej ocenie nieco zbyt agresywnie obrobiles. Troche tak wyglada jak wydruk z Trybunu Ludu ;)

 

Obejrzałem ten obrazek na monitorze w biurze i rzeczywiście zobaczyłem wydruk z Trybuny Ludu. ;) Więc zgadzam się Marek - przesadziłem w obróbce.

 

Taa... Poległem nieco na obróbce tego materiału. Ale cały czas go mam, więc mogę się jeszcze pobawić! :)

Dziękuję Panowie za konstruktywną krytykę.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po słusznych uwagach kolegów, w pocie czoła powstała obróbkowa wersja 2.

 

W dniu 22.06.2021 o 09:47, wessel napisał:

Czyżby jakiś gradiencik kolorowy się wkradł :) ?

 

Z kolorowym gradiencikiem na światłach w PIX nie jest łatwo, bo nie ma tam prostego narzędzia do takich korekt.

 

W dniu 22.06.2021 o 09:53, Marvaz napisał:

Troche tak wyglada jak wydruk z Trybunu Ludu ;)

 

To cały czasy "Trybuna Ludu", ale z nieco łagodniejszym rastrem drukarskim. Żeby jakąś plastykę wydobyć - łagodniej nie umiem. A może plastyka tego obszaru mgławicowego właśnie taka jest?... Jak z "Trybuny Ludu"? ;)

 

LBN270_f2_crop_4000_2800_resize_2000_1400.thumb.jpg.60ce6ffaca1e343618387fb910962bfa.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diver oczywiście że można to łatwo zrobić w pixie. (mam na myśli wyrównać jedną stronę do lewej jeśli chodzi o barwę)

Robisz maskę pędzlem i ją rozmywasz gaussem w gimpie którego używasz i aplikujesz ją w pixie i curves transformation regulujesz kolor.

Ja tak sobie działam.

Edytowane przez Imar
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Imar napisał:

Robisz maskę pędzlem i ją rozmywasz gaussem w gimpie którego używasz

 

Ło jezu, pędzle jakieś? Nie będę malował fotek jakimś pędzlem. ;) A tak bardziej serio, to GIMP-a używałem do tej pory wyłącznie do podpisywania fotek. Teraz zacząłem używać w GIMP trochę narzędzi do kolorów, których brakuje w PIX. Obróbki typu tworzenie masek ręcznie przy pomocy pędzli przekracza moje wyobrażenia w temacie renderingu fotek astro.

 

22 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Rdza się wkradła mocno chyba :P

 

Rdza (czerwień meksykańska) w miejsce czerwieni jest w fotografii jednoklatkowej RGB normalną rzeczą. Tak wynika z mojego doświadczenia. To nie jest narrowband, gdzie każdy każdy kanał możesz zamapować na dowolny kolor. Choć podejrzewam (a nawet jestem pewien), że moje sodowe (piekielnie żółte) lampy uliczną robią tutaj złą robotę.

 

Tymczasem ostatnia trzecia wersja obróbki tego materiału. Finito! :)

Na obróbką żadnego innego materiału nie spędziłem tyle czasu, co nad tym.

 

LBN270_f3_crop_4000_2800_resize_2000_1500.thumb.jpg.42419f0c676cdab1609b150a93f372c1.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.