Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno odkryłem ciekawy serwis pogodowy, w którym faktycznie zapowiadają klar na wtorek/środę, ale też solidne zimno (np. w Warszawie -26 stopni). W Jeziorach ma być cieplej ;)

 

Z ciekawostek: Wyspa Bouveta na której jest taka pora roku, jakby u nas był koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse są takie sobie, ale część serwisów pogodowych pokazuje klar na noc wtorek/środa.

 

A obiecywałeś, że najbliższe obserwy dopiero w marcu...

Jeśli jutro będzie pogodne niebo to przy dwucyfrowym mrozie - trzeba uważać na pękające muszle oczne w okularach i odkurzyć Dziada :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś by wybierał się do Jezior w tą noc wt/śr czy to info o klarze to tylko ciekawostka ;)?

 

ps. sam nie wiem czy mi się chce jechać jak będzie poniżej - 10, pewnie i tak zostanę otoczony podmiejskim lp 10 metrów od domu :)

Edytowane przez Ucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse są takie sobie, ale część serwisów pogodowych pokazuje klar na noc wtorek/środa. Dawno już nie obserwowaliśmy ze skrzypiącym pod butami śniegiem ;)

 

:szczerbaty:

nie słuchajcie- Marcin cwaniakuje: on na taką pogodę ma karimatę, którą rozkłada pod nogami, przez co nic mu nie skrzypi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściutkie niebo, wystawiam telepa o 21, mówię sobie: idealnie, do 23 się wychłodzi i jazda. Wygladam jeszcze o 22:30, nadal czyściutko, czyżby miało się udać?? Zaczynam się ubierać, zakładam kalesony i nagle.... w tym stroju wybiegłem po telepa bo wyjrzałem za okno i pada śnieg, nie ma takiego obserwowania, dziękuję dobranoc :) Dobrze że nie miałem czym pojechać do JW bo bym się zdenerwował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było krócej - zerknąłem na niebo i stwierdziłem, że nie warto. Dobranoc :)

 

PS. ładnie zapowiada się noc czwartek/piątek!

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pogoda zaiste ma być OK.

Jeśli nie będzie przenikliwego wiatru to może bym się skusił na krótki przegląd nieba zimowego, ale zmiłuj się - nie od 17 ;) Pracuję do 18, najwcześniej mógłbym być 20-21. Ale na razie nie deklaruję się na 100%.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsza noc zapowiada się obiecująco. Może warto się wybrać na księżycową pogadankę w JW? Księżyc pięknie będzie świecił blisko Jowisza i zajdzie ok. 22:30. Sam jeszcze nie wiem czy dam radę, ale może się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwaga - na razie dwa serwisy pogodowe zgodnie podają czystą noc z czwartku na piątek. Warunki będą dobre, bo Księżyc będzie już w ostatniej kwadrze, a temperatura w granicach -6 / -7 st. bez wiatru. Ponieważ od soboty wyjeżdżam na tydzień w góry, dla mnie to będzie jedyna okazja na wypad do Jezior przy obecnym wyżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej pogodzie już niczego nie można być pewnym. Ja dziś niestety na 99,99% odpadam, ale życzę pogodnej nocki!

 

PS. na www.forumastronomiczne.pl zbiera się chyba na dziś ekipa.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.