Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się, chcesz jechać do Obornik?

 

Czy ktoś tu mówi o Obornikach? Jeśli o mnie chodzi to jeszcze lepiej. Mam znacznie bliżej niż do Jezior. Czy to tam również jest jakieś ciekawe miejsce do prowadzenia obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chciałem jechać gdzieś w okolicach południowego Poznania, ale dobrze, że nie wyszło bo obłoków nie było. W Obornikach nie ma miejscówki obserwacyjnej - jest dopiero w okolicach Kiszewa na trasie Oborniki-Obrzycko, tzw. Puszcza. Tam jest ciemno, ale wilgotno i dziko. Jeziory są nieco jaśniejsze ale zagospodarowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

To może wpadniecie do mnie. Też mieszkam nad Jeziorem tyle ze Kiekrzu. Tren bezpieczny zagospodarowany dużo miejsca od wschodu lekka łuna od Poznania ale poza tym ciemno.

Ale Kiekrz ma od południa łunę Poznania :( I jak tam jest z otwartym horyzontem?

 

Wstępnie prognozy zapowiadają pogodę obserwacyjną na noc piątek/sobota i być może sobota/niedziela. Cud, że w weekend ;) Czekam na info od chętnych na wypad do Jezior. Księżyc nie powinien już przeszkadzać więc jest szansa na w miarę ciemne niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi Tomka :) Pisze posta bo nie mogę do Ciebie wysłać PW ponieważ logowałeś się jako gość. Wyczytałem wyżej że mieszkasz w Kiekrzu, ja mieszkam na Smochowicach także w miarę na Twojej trasie do Jezior ( chyba :) ) i niestety jako biedny student nie dysponuje środkiem transportu ;) Moje pytanie brzmi czy byłbyś może chętny do wspólnych wypadów do Jezior? Oczywiście dzielimy się kosztami paliwa i byłbym chętny nawet jeśli w Twoim samochodzie nie będzie miejsca na mojego telepa( synta 6 na dobsonie), zawsze bedzie okazja na zbieranie doświadczenia od starszych kolegów. W piątek na spotkanie nie dam rady ale jeśli z soboty na niedziele się odbędzie następne to bardzo chętnie pojadę.

Edytowane przez Ucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zmieniłem nieznacznie swój login z Tomek na Tomas ponieważ chciałem się zarejestrować.

Jeśli chodzi o wyjazd do Jezior mam nadzieje że uda mi się wyrwać choć nie wiem czy w piątek czy w sobotę. Jutro po południu będę wiedział już coś wiecej. Jeśli mogę prosić o dokladne namiary gdzie znajduje się to Wasze urokliwe miejsce byłbym wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Dziękuję za wspólne obserwacje :) Mimo jasnego nieba i Księżyca który "wstał" wcześniej niż przypuszczaliśmy, wyhaczyliśmy sporo obiektów i miło spędziliśmy czas. W sumie było nas pięciu. Kilka słów wraz ze zdjęciami skrobnę na Astronocach. Do następnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dziś podjechać nie mogę. :kwasny: Cieszę się, że mogłem choć wczoraj z Wami polukać. Podobało mi się i mam nadzieje że wkrótce znów nadarzy się okazja żeby wybrać się do Jezior.

 

Pozdrawiam i pogodnego nieba dziś zyczę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Pogoda się klaruje, na dodatek przeszedł zimny front więc warunki powinny być znakomite. Czekam na chętnych!

 

PS. a jakby co, to 22:30-23:00 w Jeziorach.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.