Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

ja zapraszam do Kaźmierza, jest ciemniej niż w Jeziorach.

Pozdrawiam

 

Ja się zgłoszę na pewno na test nieba bo mam 2 razy bliżej niż do Jezior! Niestety wczoraj miałem zdjęty gips po 2ch miesiącach i noga jest tak słaba że nie mogę jeszcze prowadzić a tym bardziej przenosić 20 kg tuby ale jak tylko wrócę do normalnej sprawności to bardzo chętnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dwóch dni w Masywie Śnieżnika i mam drugą nockę ze wspaniałą górską przejrzystością i zasięgiem przekraczającym 6mag. Z braku sprzętu przypominam sobie niebo zimowe gołym okiem. W Jeziorach możemy tylko pomarzyć o takich warunkach. Ale może uda się jeszcze tego nowiu wyskoczyć na obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dwóch dni w Masywie Śnieżnika i mam drugą nockę ze wspaniałą górską przejrzystością i zasięgiem przekraczającym 6mag. Z braku sprzętu przypominam sobie niebo zimowe gołym okiem. W Jeziorach możemy tylko pomarzyć o takich warunkach. Ale może uda się jeszcze tego nowiu wyskoczyć na obserwacje?

 

No widzisz, wziąłbyś chociaż lornetkę - wtedy miałbyś całkowite zachmurzenie przez cały turnus i nie było by tego całego gdybania. U nas wczoraj zapowiadało się nieźle ale pod wieczór zamgliło porządnie i nie było opcji - pogoda tradycyjnie bardzo stabilna. <_<:swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj tzn w niedziele wybralem sie do Jezior. Byl tez Dymsza. Bylismy na stanowisku ok 19.30 i przez poltorej godziny udalo sie cos nieco zobaczyc.

M42 wygladala przepieknie - jeszcze nigdy takiej nie widzialem. Potem zaiste przyszla mgla ktora wyploszyla nas do domow. Dobrze bylo choc na chwile wyskoczyc do Jezior. :astronom: Niepokojacy jest tylko fakt ze coraz bardziej zagruzowuja nasz "placyk" - robi sie coraz ciasniej. :compress:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

no muszę się pochwalić, muszę, muszę.

 

Starzy wyjadacze, wybaczcie, to ekscytacja świeżynki :astronom:

 

Dzisiaj zrobiłem sobie Jeziory na tarasie. Zaświetlenie spore, ale co tam. Właśnie zakończyłem półgodzinną sesję.

....Swoją pierwszą sesję.

 

Co dzisiaj w menu :rofl::rofl::rofl: : M42, Księżyc i Syriusz :rofl::rofl::rofl:

Próbowałem obejrzeć wszystkie jaśniejsze gwiazdki w Orionie, ale na przeszkodzie stanęły 2 rzeczy:

- domowe kapcie,

- szukacz, który patrzył w lewo, jak ja chciałem w prawo :Boink:

 

Nie myślałem, że to jest takie ;) bydle (10'').

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Właśnie zakończyłem półgodzinną sesję.

....Swoją pierwszą sesję.

 

Co dzisiaj w menu :rofl::rofl::rofl: : M42, Księżyc i Syriusz :rofl::rofl::rofl:

 

 

Cieszymy się razem z Tobą :) Pierwszy raz zawsze zapada w pamięć.

 

A Saturna widział???

 

NIE? To marsz z powrotem na taras!!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zauważyliście, że od wczoraj otwiera się już strona Astronocy. Ponieważ wciąż trwa stawianie serwisu, na pełną funkcjonalność musimy jeszcze poczekać. Jak tylko wszystko będzie gotowe dam znać :)

 

Wciąż można przeglądać backup tu: http://astropolaris.prv.pl/astronoce/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, szykuje się kolejny deesiarski wypad do Jezior! Pogoda całkiem znośna, może wygrzewać się nie będziemy ale przynajmniej nas wiatr nie zdmuchnie. Warto wykorzystać takie niebo przed powrotem zgniłej pseudo-zimy bo może się okazać że na pogodę poczekamy do wiosny!

Tak więc komu nie straszne odmrożenie tyłka - pakować sprzęt i widzimy się w Jeziorach!!! Start od 19.30 :Salut:

 

PS: Moja prywatna prośba - jeśli ma ktoś kolimator laserowy to proszę o zabranie. Chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jechał w okolicy Smochowic to ja chętnie się zabiorę :) Jeszcze fajniej jak by się znalazło miejsce na moją krowę ;)

 

Dorzucisz symboliczną dychę na benę to pogadamy ;) hehe :D

 

 

Będę na 19 ok? - Albo nawet wcześniej: 18.40. Zależy mi żeby dorwać jeszcze kilka Herscheli w Rufie w tym sezonie - może zdążę zanim zajdą!!!

Edytowane przez Jules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucisz symboliczną dychę na benę to pogadamy ;) hehe :D

 

 

Będę na 19 ok? - Albo nawet wcześniej: 18.40. Zależy mi żeby dorwać jeszcze kilka Herscheli w Rufie w tym sezonie - może zdążę zanim zajdą!!!

 

 

Jeśli chodzi o benę to wiadomo!!! Masz chyba do mnie numer nie jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.