Skocz do zawartości

Trochę tego trochę tego


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj popstrykałem Saturna i księżyc taki zestawem:

Refraktor 100/1000 z telekonwerterem 2x i bez telekonwertera :Beer:

Fotki wyszły w miare dobrze jak dla mnie :Boink:

Co sądzicie o fotach? :szczerbaty:

Już niedługo będę miał prowadzenie i fotki będą duże lepsze :banan:

Za godzine zapodam Jowisza :helo:

łysy_F_1000.jpg

lysy1_F_1000.jpg

łysy_F_2000.jpg

łysy2_F_2000.jpg

łysy3_F_2000.jpg

saturn_100_.jpg

saturn_150__.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj seeing był dużo lepszy od wczorajszego :banan: ale nadal nie idealny.

Cyknołem jupka i łysego stanradowym zestawem.

Jowisz to stack 799 klatek a łysy to nie wiem ilu :lol:

Refraktor 100/1000 + telekonwerter 2x

Próbowałem cyknąć saturna ale mam z nim jakiś problem. Wychodzi mi ziarno nawet bez obróbki(dzieje się tak tylko na nim). :blink:

CCDCap0010_900.jpg

CCDCap0010_900_.jpg

łysy2001.jpg

łysy2000.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoimi zdjęciami coraz bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu, że czas kupić TouCama i pobawić się w planetki.

Chętnie bym jeszcze poćwiczył na jakimś materiale ... więc jeśli znalazł by się ktoś kto mógłby mi podesłać jakiegoś avika z Saturnem lub Jowiszem byłbym bardzo wdzięczny.

 

Swego czasu stackowałem planetki i DS-y, które udostępniał Alkor. Nawet z dobrym skutkiem. Pozdrawiam, Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoimi zdjęciami coraz bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu, że czas kupić TouCama i pobawić się w planetki.

Chętnie bym jeszcze poćwiczył na jakimś materiale ... więc jeśli znalazł by się ktoś kto mógłby mi podesłać jakiegoś avika z Saturnem lub Jowiszem byłbym bardzo wdzięczny.

 

Swego czasu stackowałem planetki i DS-y, które udostępniał Alkor. Nawet z dobrym skutkiem. Pozdrawiam, Adam.

 

Czesc :-)

taki avik 1500 klatek 640x480 to ok. 600-700MB :-)

Jak go przeslac?

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :szczerbaty:

 

Mam jeszcze jedno pytanko :D

Wczoraj na saturnie wychodziło mi ziarno i nie wiem dlaczego :blink: ?

Ze stackowałem klatki wybrałem te w miare dobre i wszystko powinno być git.A tu nawet bez obróbki miałem penerskie ziarno :angry: ? Na jowiszu tak się nie działo. Wiecie czy może to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu stackowałem planetki i DS-y, które udostępniał Alkor. Nawet z dobrym skutkiem. Pozdrawiam, Adam.

 

Sorki, że się wcinam i trochę nie na temat, ale usłyszałem magiczne słowo "Alkor".

Mam alkora, zamówiłem złączkę do kamerki QC VC, wkręcam, kombinuję i nie mam obrazu :(:angry:

Problemze zogniskowaniem :(

 

Rozumiem Limax7, że coś działałeś z tym teleskoipkiem i to chyba webcamem ?

Jest szansa na jakieś wskazówki ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wcinam i trochę nie na temat, ale usłyszałem magiczne słowo "Alkor".

Mam alkora, zamówiłem złączkę do kamerki QC VC, wkręcam, kombinuję i nie mam obrazu :(  :angry:

Problemze zogniskowaniem :(

 

Rozumiem Limax7, że coś działałeś z tym teleskoipkiem i to chyba webcamem ?

Jest szansa na jakieś wskazówki ???

Pozdrawiam

O kurde :ha:

Alkor to jest nick :szczerbaty:

To jest taki fajny Pan który posiada chyba Celestrona C14 :D (nie jestem pewien) i udostępniał swoje materiały aby mało doświadceni uczyli się obrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde :ha:

Alkor to jest nick :szczerbaty:

To jest taki fajny Pan który posiada chyba Celestrona C14 :D (nie jestem pewien) i udostępniał swoje materiały aby mało doświadceni uczyli się obrabiać.

 

Ziarno jak mówisz to ten cholerny szum, z którym należy walczyć. Spróbój wydłużyć ekspozycję i zmniejszyć gain, bo to on wszystko partaczy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie było tematu.

Chyba, że jeszcze ktoś ma nieodpartą potrzebę pośmiać się ?

 

Nie nerwujsja tracil. McArtiego trzeba czytac przez filtr. Ja Ci przetlumacze : McArti mode on "jak mogłeś zogniskować i niemieć obrazu. to skąd wiesz że zogniskowałeś? " = "Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, ze zogniskowales, skoro napisales, ze nie masz obrazu" McArti mode off :) . W twoim pytaniu nie ma "?". McArti Cie nie zrozumial albo udawal, ze nie rozumie, (choc mysle, ze to pierwsze - to bestia zlosliwa ale pomocna :) ).

 

Ja tez sie podpinam pod watek z pytaniem. Wojuje z kamerka w projekcji i za cholere nie moge osiagnac obrazu. Pytanie: W jakiej odleglosci winien znalezc sie sensor kamerki od szkla okularu? Np. taki NPZ 10mm. Jak daleko mam ustawic kamerke aby zobaczyc cokolwiek? Bo zaczynam juz miec dosc. Cala noc zmarnowalem z zerowym skutkiem!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.