Skocz do zawartości
  • 0

problem z korektorem komy GSO


Paweł Sierotowicz

Pytanie

Witam mam pytanie mam korektor komy od GSO i posiadam tube SW 150/750 korektor przykreciłem do adapfera od aparatu i zapiełem na aparat i teraz nie wiem na jaką głębokość mam wsunąć apatat do wyciągu zeby na wszystkich rogach były takie same punktowe gwiazdy. Już próbowałem na różnych odległościach i było różnie. A co jak bede wyciącał aparat bo bede chciał popstrykać z obiektywem? też bede musiał na nowo ustawiać tą odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Już ci pisałem ,wsuwając aparat z korektorem w głąb wyciągu będziesz tylko regulował ostrość!!!  Ustawienie odległości korektora od matrycy robi się za pomocą pierścieni dystansowych ,dokładnie takich jakie ci podałem. https://teleskopy.pl/Pierścień-kontrujący-M48-locking-rings-(regulowany-extender-/-przedłużka-M48,-SKU--GSO-FF358-/-FF359)-teleskopy-5760.html lub podobnych https://teleskopy.pl/Pierścień-dystansowy-M42-Spacers-extension-ring-5-mm-(extender,-przedłużka-T2-T2;-GSO-FF269)-teleskopy-5756.html . Odległość może być różna, ale do GSO jest coś około 70 mm. Ale, musisz dojść do tego sam, metodą prób i błędów. Nikt nie mówił ,ze to łatwe hobby. Trochę wiary w siebie ,to nie jest operacja na otwartym sercu. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

75 mm od kołnierza korektora (bez nakręconej przejściówki 2" z clamp-ringiem) do matrycy aparatu- do matrycy, nie do obudowy aparatu.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Ersoy napisał:

Słuchaj poluzuj clambing ring, gdzie mocujesz aparat. I wysuwaj małymi krokami aparat, robiąc testowe zdjęcie, do momentu gdy będziesz miał skorygowane całe pole widzenia. Wtedy zakręć clambing ring na maksa. :)

Kolego ,nie wprowadzaj ludzi w błąd

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, WojtasSP320 napisał:

Sama lustrzanka ma odległość matrycy od płaszczyzny obiektywu 44mm więc brakowało jeszcze 31mm które musiałem dodać pierścieniem dystansującym.

Dochodzi jeszcze grubość pierścienia bagnet-T2. Zwykle DSLR z takim pierścieniem ma backfocus 55mm. Dopiero od niego liczy się długość przedłużki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Korektor GSO wymaga 75mm backfocusa ( jak koledzy wcześniej napisali jest to odległość od kołnierza korektora do matrycy aparatu). Podaj jaki model aparatu używasz lub sam wyszukaj sobie w sieci hasła "flange focus distance". Ja używam teleskopu GSO 150/750 z korektorem GSO i lustrzanką Canon EOS 5D mark III i ustawiłem odległość korektora komy do matrycy za pomocą pierścienia z regulowanym dystansem. Sama lustrzanka ma odległość matrycy od płaszczyzny obiektywu 44mm więc brakowało jeszcze 31mm które musiałem dodać pierścieniem dystansującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.