Skocz do zawartości
  • 0

ASI 462 mc problem z FireCapture


esiulek

Pytanie

witam.

mam jakiś problem z tytułową kamerką: system wykrywa prawidłowo, ASIstudio wykrywa prawidłowo, natomiast FireCapture i SharpCap wykrywają kamerę jako ASCOM kamera, o ile SharpCap obrazuje, to FireCapture robi jakieś dziwne coś.

wgrałem najnowsze sterowniki ze strony ZWO, czy muszę jeszcze coś dograć ? czy w FireCapture coś ustawić ?

dodam że AsiCap v 1.6.2 nie wykrywa kamery

 

 

sharp.jpg

fire2.jpg

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nic się nie zmieniło, chyba że muszę wszystko wyrwać i wgrać od nowa w odpowiedniej kolejności, czego wolałbym nie robić :) 

posiadam jeszcze ASI 224 i 294 i z tymi kamerami nie ma problemu, obie gadają jak trzeba

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewne wiesz, gdzie leżą ale na wszelki wypadek zerknij czy masz nowe wersje.

Na kilkanaście konfiguracji uruchamianych u siebie oraz konfigurowanych wśród znajomych brak stwierdzonych problemów od dłuższego czasu.

Sterowniki ASI https://download.astronomy-imaging-camera.com/download/asi-cameras-windows/?wpdmdl=234

Sterowniki ASI ASCOM https://download.astronomy-imaging-camera.com/download/zwo-ascom/?wpdmdl=242& (ewentualnie jak tryb pracy bezpośredniej zawiedzie). Jakby co stosujemy we wszystkich konfiguracjach platformę ASCOM 6.5 SP1.

FireCapture w nowszej wersji (2.7) pracuje lepiej http://www.firecapture.de/download.php?file=FireCapture_v2.7beta_x64.zip

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hej.

tak grzecznie napiszę że radość okazała się przedwczesna, w nocy udało mi się nagrać kilka avików kamerą 462 programem beta, a rano zonk, 

chciałem sprawdzić gdzie FireCapture zapisuje domyślnie no i zaczęło się : program prawidłowo wykrywa kamery, sprawdzałem  ASI224, 462 i QHY5IIc, podczas startu kamerki są wykrywane, a po odpaleniu programu widzę takie coś, ktoś ma jakiś pomysł ?

 

 

fire.3.jpg

 

 

ok. chyba uporałem się z tematem, wyrwałem wszystko związane z ascomem i wgrałem od nowa, teraz FireCapture 2.6 bez problemu odpala

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam.

wyszedł jakiś kolejny falstart, po kilku mniej lub bardziej udanych sesjach, Asi 462 znowu pokazuje mi pewnego palca, mianowicie beta FireCapture 2.7 nie może zainicjować kamery, zresztą Asi 224 też, FireCapture 2.6 odpala, ale 462 jakby z maską Bayera miała problem, tak to wygląda: 

fire 2.6.jpg

 

po powiększeniu do 100 % wyskakują jakieś trójkąty, obraz jest obrócony i chyba B&W

 

 

fire 2.6.1.jpg

 

AsiCap i SharpCap pokazują chyba tak jak powinno to wyglądać, 

asi.jpg

sharpcap.jpg

 

SharpCap nadal wykrywa kamerę jako Ascom kamera,

dzięki za podpowiedzi.

pozdrawiam

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.