Skocz do zawartości

SWSA 2i


janekosa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Pytanie proste i wydawałoby się, że google potrafi odpowiedzieć, ale jednak okazuje się, że ciężko znaleźć informacje podane wprost. 
A więc: Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czym się różni normalne SWSA od (jak rozumiem) odświeżonej wersji "2i"?
Będę bardzo dźwięczny :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozni sie znacznie wiecej a mianowicie jest z interfejsem wifi co opisuje producent na stronie DO:

"

Najciekawsze jednak skrywa się w sposobie sterowania tą głowicą. W nowej wersji Star Adventurer możemy również sterować przez sieć Wi-Fi za pośrednictwem (darmowej) aplikacji działającej na wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację ze sklepu Google Play.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownik ma wpływ na wiele parametrów pracy głowicy oraz sterowania lustrzanką, połączoną przewodem zdalnego wyzwalania migawki, w tym:

- czasem trwania ekspozycji

- ilością ekspozycji

- czas przerwy pomiędzy ekspozycjami

- prędkościami śledzenia (m. in. gwiazdowa, słoneczna, księżycowa)"

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to widziałem
 

Cytat

W nowej wersji Star Adventurer możemy również sterować przez sieć Wi-Fi za pośrednictwem (darmowej) aplikacji działającej na wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację ze sklepu Google Play.

Ale czy to znaczy że to jest jedyna różnica? 
Nie różni się niczym więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kirien napisał:

Najciekawsze jednak skrywa się w sposobie sterowania tą głowicą. W nowej wersji Star Adventurer możemy również sterować przez sieć Wi-Fi za pośrednictwem (darmowej) aplikacji działającej na wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację ze sklepu Google Play.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownik ma wpływ na wiele parametrów pracy głowicy oraz sterowania lustrzanką, połączoną przewodem zdalnego wyzwalania migawki, w tym:

- czasem trwania ekspozycji

- ilością ekspozycji

- czas przerwy pomiędzy ekspozycjami

- prędkościami śledzenia (m. in. gwiazdowa, słoneczna, księżycowa)

 

Czyli niczym tak jak wspomniałem wyżej. Te 3 pierwsze cechy ogarnia wężyk spustowy. Tak w ogóle to ja nie widzę żadnego sensu tego WI-Fi w takim montażu. I tak musisz wyjść z rzeczami na dwór i wszystko zmontować. Komu jest potrzebna zmiana prędkości prowadzenia w nocy.

 

Jedyna zmiana jaka mogłaby być wprowadzona to dołożenie napędu do drugiej osi. I wtedy zaimplementowanie aplikacji ala pilot do komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem od siebie - jesli Cie stac, kup nowy, z gwarancja. DO ma bezproblemowy serwis gwarancyjny. Male trackery to sprzet dekikatny i nierzadko te z drugiej reki woziły setup znacznie ciezszy niz deklarowany przez producenta przez co zwyczajnie sa bardziej zuzyte.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.