Jump to content

SW 120/600

Pawlik
 Share

Recommended Posts

Sprzedam refraktor SW 120/600. W teleskopie został wymieniony wyciąg na taki: https://deltaoptical.pl/wyciag-do-gso-linear-bearing-m-lra-2-refraktor-96mm
Soczewka posiada mikro ryski które są widoczne pod mocnym światłem. Prawdopodobnie powstały w czasie czyszczenia ale trudno mi to wyjaśnić, ponieważ obiektyw był czyszczony za pomocą mikrofibry Baadera.
Nie zauważyłem żadnego wpływu tych rys na jakość obrazu, obraz jest ostry oraz kontrastowy. Zewnętrznie tuba bez rys i uszkodzeń, jedynie ślady na dovetailu od mocowania w montażu. Delikatne ryski są też od wewnętrznej strony soczewki, ale praktycznie nie da się ich uchwycić na zdjęciach.
Proponuję 1200 zł  do negocjacji. 

120600.jpg

246215764_1048129696021256_5454964924353005955_n.jpg

246470611_417331060020637_4780262425926001356_n.jpg

246771057_187370303462683_2521184907121220344_n.jpg

246851879_1239309513235278_6489219607587884139_n.jpg

248274720_1229158937564042_9194256661887471881_n.jpg

248337628_618077072892478_5329110937992407087_n.jpg

248340094_979270509328075_3765292525382164936_n.jpg

w związku z zapytaniami:

- na oferty kupna w stylu "za pincet złotych węzę" - nie odpisuję. 
- jak ktoś pragnie teleskopu w sklepowym stanie to zapraszam do sklepu,
- brak możliwości sprzedaży z oryginalnym wyciągiem. Wyciąg został wymieniony ponieważ zależało mi na funkcji obracania wyciągu oraz mikrofokuserze.
- teleskop był używany do obserwacji Słońca, ale nic w teleskopie się nie spaliło, stopiło, przegrzało, upiekło itp.  warstwy na obiektywie również nie wyparowały.

• Like 1

18 minut temu, -tomasz- napisał:

Witam, może warto zamieścić taką informacje że,  "użytkownik "X"  zaproponował 500zł ktoś da więcej ? "

Oczywiście chodzi mi o tego "iksa" :)

Zawsze jestem otwarty na poważne negocjacje cenowe, ale szkoda czasu na jakieś pseudo licytacje.

Temat rysek w achro SW przerabiałem dogłębnie, bo mam 3szt. refraktorów SW.

Te ryski to są na warstwie antyrefleksyjnej, nie na szkle. To normalne w tych refraktorach, zresztą i tak jest ich tu bardzo mało.

Niektórzy zmywają te soczewki do zera z antyrefleksów benzyną ekstrakcyjną i sprzedają jako rzekomo idealne.

Edited by Ajot
  • Sad 1

Godzinę temu, Ajot napisał:

Temat rysek w achro SW przerabiałem dogłębnie, bo mam 3szt. refraktorów SW.

Te ryski to są na warstwie antyrefleksyjnej, nie na szkle. To normalne w tych refraktorach, zresztą i tak jest ich tu bardzo mało.

Niektórzy zmywają te soczewki do zera z antyrefleksów benzyną ekstrakcyjną i sprzedają jako rzekomo idealne.

No Kolego mocno się z Tobą nie zgodzę.  Porysowana optyka nie jest żadną normą w refraktorach SW. Trzeba przyznać, że Sky Watcher optykę naparowuje warstwami godziwie. Osobiście mniej pewny jestem gdy rozpakowuję pudełko z jakimś Omegonem czy TSem niż poczciwego, niedrogiego Sky Watchera.  Tubka na zdjęciach to najnowsza linia SW. która cechuje się całkiem fajnymi, delikatnymi warstwami FMC .  Ta posiada rysy i jest to wynik niewłaściwego obchodzenia się ze sprzętem a nie żadna norma.  Przez lata nigdy nie spotkałem rycerza, który by ekstrakcyjną czyścił warstwy przeciwodblaskowe, zresztą i tak ekstrakcyjna by ich nie zmyła. Czy uszkodzone zostały tylko warstwy?... Z mojego doświadczenia wiem, że rysa na warstwach "pracuje"  - widać ją gdy warstwa wyświeca swoją barwę, natomiast gdy warstwa ma być niewidoczna, to nie widać też i rysy na niej. Na zdjęciach widać zarysowania mimo iż same warstwy są niewidoczne w miejscach zarysowań.... Nie chciałem zabierać głosu, bo zaśmiecamy tylko wątek, ale  uważam, że Twoja wypowiedz może wprowadzić kogoś w błąd.

Osobiście uważam, że widoczne zarysowania nie będą miały żadnego wpływu na dawane  przez ten refraktorek obrazy i są tylko wadą estetyczną, której jednak nie można sobie tak beztrosko "normalizować" bo jednak na wartość rynkową  wpływ ona ma i kupujący powinien mieć tego świadomość ..

Pozdrawiam  

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 44 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.