Skocz do zawartości

Problem z gradientem


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Gość na chwilę napisał:

Przede wszystkim - szanowny kolego- dithering  pozwala na usunięcie defektów sensora typu hotpiksel lub bad column występujących w sensorach CCD. I to jest/był główny powód jego stosowania. No ale to przecież dziś muzeum w dobie wspaniałych CMOSÓW, zupełnie nie stwarzających problemów ..

"szum typu salt and pepper" musiał zgubic Kolegę Gościa...

 

w zbiorze pikseli ten szum typu intruzje to wlasnie hot/cold piksele, w zbiorze kolumn "bad kolumny", a w zbiorzę wierszy (i tu niespodzianka) "bad roły". Można np użyć w Pixinsight procesu "Noise generation", i sobie wygenerować szum gaussowski+ szum "salt & pepper" i może się skojarzy komuś z darkiem z CMOS-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół-offtop. 

 

 

 

tu pisząc sobie swoje algorytmy przy okazji pokazuje efekty odrzucania i przesuwania hot-pixeli, satelitow i innych efektów losowych typu "wtrącenia/outliersy". takie efekty usuwa combo "dithering+odrzucanie". po prostu. pozsotale (np. amp glow) trzeba kalibrować inaczej (tu: przez odjęcie master darka).

 

@kubaman nie wiem, co mialbym konkretnie tu napisać, może na pw napiszesz mi co masz na mysli, osobiscie muslez ze te tematy sa tu wyczerpane na forum w wielu miejscach. chodzi o podsumowanie? moje "pseudo tutki" i tak po tygodniu odchodzą w niebyt i tylko ja o nich pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy paliłem darki na balkonie, ale coś mi się zresetował i zrobił zaledwie 24. Jednak nadal widać ten ampglow w tych miejscach, choć mniejszy. Nie wiem, czy jak większą ilość darków jak dorobię to wyeleminuje ten efekt całkowicie. Generalnie mam proporcje lighty 156 tyle samo flatów na każdy kanał i około 120 biasów. DSS z automatu tworzy dark flaty. Poza tym po złożeniu materiału w PS, na niektórych miejscach na przybliżeniu widać kolorowe piksele. Nie wiem może zawsze tak było, ale dziś na to zwróciłem uwagę. Nie wiem co teraz jeszcze mogę zrobić. 

Jak ktoś ma wiedzę i chwilę czasu i chęci, to mogę przesłać złożony plik tif w sho. 

Edytowane przez Ersoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.