Skocz do zawartości

Kalifornia spod Warszawy


razor8246

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorystyka fajna. Szacun za eq3-2 :) Swoją drogą..  jak ustawiasz na polarną? Masz guiding (słyszałem ze do eq3-2 może być stosowany aczkolwiek sam go nie posiadam :)? Mam wrażenie że bardziej tu jest problem z prowadzeniem aniżeli z filtrem. Zwróć uwagę że wszystkie gwiazdy masz poruszone w jednej osi. To oś RA. Ogólnie zdjęcie mi się podoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wismat napisał:

Kolorystyka fajna. Szacun za eq3-2 :) Swoją drogą..  jak ustawiasz na polarną? Masz guiding (słyszałem ze do eq3-2 może być stosowany aczkolwiek sam go nie posiadam :)? Mam wrażenie że bardziej tu jest problem z prowadzeniem aniżeli z filtrem. Zwróć uwagę że wszystkie gwiazdy masz poruszone w jednej osi. To oś RA. Ogólnie zdjęcie mi się podoba :) 

Na polarna ustawiam ręcznie patrząc to w lunetkę, to na apke w telefonie i sprawdzam mniej więcej co godzinę czy nic się nie rozjechało. Winą za poruszone gwiazdy obarczyłem hulający tej nocy wiatr ale chyba faktycznie możesz mieć racje. Co prawda 60 sekundowe klatki wychodzą mi jeszcze w punkt ale 90s przy 135mm to już może za dużo dla tego montażu, ewentualnie moje ustawianie na polarna nie jest dość dokładne. Też słyszałem, że można zmodyfikować eq3-2 pod guiding aczkolwiek ja u siebie tego nie robiłem, mam nadzieje, że wkrótce dorobie się poważniejszego prowadzenia ;) Dzięki za miłe słowa i słuszną uwagę!

 

8 godzin temu, Zlew napisał:

Moim zdaniem jak na filtr CLS to kolor gwiazd jest ok. Ja zazwyczaj miałem albo wyprane z koloru białe albo czerwone ;)

u mnie gwiazdy na surowo też były całe czerwone :P końcowy efekt to wyrównywanie kanałów RGB i walka suwakami w photoshopie ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kolorystyka zdjęcia zupełnie dobra, a pojechane gwiazdki to 100% efekt słabego prowadzenia, a nie wiatru. Wiatr targa setupem we wszystkie strony i gwiazdki wychodzą nieostre.

 

ps

a 4 godziny to mimo wszystko mało.

Edytowane przez Grzędziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zlew napisał:

gwiazdki obrabiałeś osobno?

Tak, oddzielam gwiazdy StarNetem i obrabiam osobno.

 

5 godzin temu, Grzędziel napisał:

Wg mnie kolorystyka zdjęcia zupełnie dobra, a pojechane gwiazdki to 100% efekt słabego prowadzenia, a nie wiatru. Wiatr targa setupem we wszystkie strony i gwiazdki wychodzą nieostre.

 

ps

a 4 godziny to mimo wszystko mało.

Dzięki za uwagę, zobaczę czy uda mi się jeszcze poprawić coś w kwestii prowadzenia, może za słabo wyważyłem setup albo polarna nie była idealnie albo poprostu to jest już limit dla tego montażu.

 

ps 4 godziny to nadal za mało? :P :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.