Skocz do zawartości

Pewniak na metrowej ogniskowej.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Obecny set sprzętowy : FLI ML3200 / TS RFT152 / AP MACH1 (czyli w sumie ok 1,5"/pix)

 

I jeden problem. Ostrość. 

 

O, tu ładnie widać co ten zestaw jest w stanie z siebie dać: 

 

Mach1 zostaje (jest genialny), FLI zostaje (jest świetne), ale wojny z ostrością w RTFie doprowadzają mnie do stanów emocjonalnych dalekich od samozadowolenia. Chce zachować skalę obrazowania jaką widać na zlinkowanym materiale, jakieś sugestie sprzętowe?

 

Rozumiem, niebo mam jakie mam. Na H-alpha średnie FWHM na 2 sek. w przyzwoitą noc jest (zgodnie z oczekiwaniem) lepsze, 2.2-2.6. Oczywiście docelowa tuba musi być "unoszalna" dla Mach1 (20kg, z czego polowa idzie w klocki wokół OTA). 

 

Nie pali mi sie. Knuje, reaktywuje obserwatorium, paniki nie ma, ale może przeczytam w waszych postach coś, co nakieruje mnie na "dobre tory". Nie szukam teorii, szukam optyki która będzie się zachowywać jak stary Orion Jesiona (fajnie jakby docelowa tuba była "pancerna" a nie spalała na precyzyjną kolimacje tych nielicznych chwil, gdy jest na czym kolimować) . No kurna, ja też chce FWHM 1.1 na 10-cio minutowej klatce HA :/

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6673_TS-Optics-Astrograph-10--aperture-f-4-56---D-54mm-field.html

A nie polecam Oriona UK, bo to co odwalają od wielu już lat, to jakiś żart. Aż trudno uwierzyć. Sporo informacji na zagranicznych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newton dedykowany pod astrofoto mnie kusi, pomimo minusów (np. kolimacja, szaleństwo wyważania, czy fakt ze z 8" chyba nie zszedl bym dużo glebiej z fotometria i spektrometrią niż z APO 6". ). Jesli maszyny TSa są obecnie bezpieczniejszym ruchem niz orion UK to pytanie, mial ktoś N-AG8 w fizycznych testach pod kamerą?  Na sieci jak juz cos jestw tej okolicy, to o TSowych hypergraphach ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p11772_TS-Optics-200-mm-f-3-2-Parabolischer-Newton-Astrograph---Carbontubus.html ). Boje sie 10tki wieszać na Machu. Zaczął bym operować na granicy nośności.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.