Skocz do zawartości

Łeb Małpy w SHO (HOO gratis!)


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory dla mnie spasowane - wyglądają bardzo fajnie. Jeśli mogę skromnie coś podpowiedzieć, to za dużo wyostrzenia na gwiazdkach, coś tutaj dziwnego się chyba zadziało - nie są "wklejone" płynnie do całego zdjęcia, jakby za dużo Unsharp Mask albo Smart Sharpen?
Pomimo warunków, jakie opisujesz to - dla mnie - jakby popracować nad gwiazdkami byłoby idealne zdjęcie, bo sama mgławica wygląda świetnie!
 

Monkey_head_SHO2shrink.jpg.371020e42accd67cd52d21aae5ef7b22 copy.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

  

35 minut temu, Renioo napisał:

Mam pytanie jak wklejałeś gwiazdy z "marnego RGB" bo mi to cały czas nędznie wychodzi, gdy to wklejam do NB:)

Więc po kolei robię to tak:
-Łączę R, G i B narzędziem Channel Combination

-Robię im PCC

-Wyciągam RGB za pomocą arcsinh stretcha (możesz dowolnie, mi przy tym narzędziu prościej kolory zachować). Wyciągam na tyle niewiele, że gwiazdki się ładnie pokazały, a mgławica raczej siedziała niespecjalnei jasno

-Rozbijam na kanały i składam z tego LRGB, żeby mieć pewność, że barwa zgrywa się z luminacją. Luminacja oczywiście odpowiednio wyciągnięta, też na tyle, żeby nie świeciła mgławicą

-Jeśli jest potrzeba to maskowaniem dorzynam resztki mgławicy

-LRGB rozbijam na kanały  - R, G i B z tego będą służyć do kolorowania gwiazdek

-Obrabiam luminację na bazie Ha (ale może być też coś innego, jeśli obiekt tego wymaga) i po skończeniu obróbki luminacji zmniejszam i wyciemniam jej gwiazdki (albo za pomocą Morphological Transformation, albo za pomocą skryptu EZ Star Reduction))

-Obrabiam każdy kanał barwny (czyli S, H i O) i po wyciągnięciu wywalam z nich gwiazdki StarNetem (Starnet pewnie zostawi jakieś tam swoje śmieci, ale tym razem to bez znaczenia)

-Składam za pomocą ChannelCombination SHO razem i patrzę jak mi kolory wychodzą. Zależnie od potrzeby modyfikuje krzywymi każdy kanał przed złożeniem (chodzi o to, żeby już po złożeniu kolorystyka była OK, a jedyne zmiany ograniczały się do nasycenia, bądź SCNR, bez zmian w balansie kolorów).

-za pomocą PixelMath dodaje gwiazdki z rozbitego LRGB do kolejnych kanałów (czyli np. do S dodaje kanał z rozbitego LRGB. Czyli równanko S+R, gdzie S to obrobiona siarka pozbawiona gwiazd, a R to rozbite LRGB)

-Do Ha na luminację dodaję L od gwiazdek (tutaj trzeba się nieco pobawić w tym wyszło mi z użyciem  funkcji 0,4*Ha + 0,6 * max(Ha , L)

-Składam z tego LRGB.

W efekcie gwiazdki powinny odziedziczyć kształt z filtra L, a kolory z RGB.

 

35 minut temu, Renioo napisał:

Niepopularna opinia: ja w sumie zawsze wolałem kolorystykę HOO niż SHO. Lubię róż, ładny tu wyszedł.

No, róż ma swój urok :)

Ale już zapłaciłem za ten filtr siarkowy :D

23 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Kolory dla mnie spasowane - wyglądają bardzo fajnie. Jeśli mogę skromnie coś podpowiedzieć, to za dużo wyostrzenia na gwiazdkach, coś tutaj dziwnego się chyba zadziało - nie są "wklejone" płynnie do całego zdjęcia, jakby za dużo Unsharp Mask albo Smart Sharpen?

Gwiazdki w ogóle wyostrzania nie widziały, nawet dekonwolucję robiłem bez nich

23 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał:


Pomimo warunków, jakie opisujesz to - dla mnie - jakby popracować nad gwiazdkami byłoby idealne zdjęcie, bo sama mgławica wygląda świetnie!

A dziękuje :)

Choć uważam, że brakło i czasu i warunków. Tzn. z doświadczenia wiem, że ta tuba może sporo ostrzej rysować, a mało czasu na siarkę i tlen widać, bo kolory płaskie

21 minut temu, Tayson napisał:

Interesujące interpretacje.

Trochę mnie, a nawet bbbbbbbbbbbbbbaaaaardzo mocno zaskoczyles, ze pod mocno dobrym niebem strzelasz przeciętne obiekty NB. 

Jakim mocno dobrym niebem? To z ogródka w Nysie, z reniferem sąsiada świecącym prosto w teleskop.

O ile przy dobrej pogodzie jest tam gdzie skoczyć w teren, tak z ogródka moich rodziców niebo nie jest wcale specjalnie dobre (w lecie jest tam Bortle 5, teraz w sezonie świątecznym pewnie więcej).

21 minut temu, Tayson napisał:

L na gwiazdy, to stracony jak dla mnie czas. 

Gwiazdki trochę odstaja po dodaniu. 

L na gwiazdki mi się przydaje. Może zmienię kiedyś zdanie, wraz z doświadczeniem, ale póki co mi ułatwia.

 

Ale jak gadamy o gwiazdkach - co powiecie na taką wersję?

Monkey_head_SHO3.thumb.jpg.fd90a7694649e3523602f6b26c7a51bc.jpg

 

Ogólnie gwiazdki są jakie są, na powyższym zdjęciu nic im nie robiłem, poza nadaniem kolorku (w poprzedniej wersji były zmniejszone transformacja morfologiczną)

Edytowane przez Patryk Sokol
  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.