Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, karp_killer napisał:

Bardzo fajny Bode. Nie rozumiem jednak czemu przy tej ilości materiału nie znalazłeś czasu na zrobienie flatów? 

Są. Faktycznie zapomniałem dodać w technikaliach - poprawione.

Ale wiem o co może chodzić - jeden brak w mojej kolimacji to winieta z lewej części kadru. Po wydawało mi się dobrzej kolimacji zacząłem ten projekt... i już chciałem go dokończyć bez rozpierania systemu. Teraz przyjdzie czas na poprawki w torze. 

Flaty zrobiły co mogły, ale poprawka kolimacji mnie i tak czeka. 

Pozdrawiam

 

ps. Chyba, że coś skopałem - otworzyłem master flata i coś jest nie tak :) Odezwę się, wracam do stacka ponownie :D Dzięki @karp_killer za oko :D 

Edytowane przez innerside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że miałem skopany flat do jednej sesji. Przepuściłem wszystko jeszcze raz przez APP, od nowa robiąc wszystkie klatki kalibracyjne. 

Wklejam po kolei efekty.

 

Surowy stack

587856814_Zrzutekranu2022-03-5o12_14_00.png.468b99ed4c980a22fca22241a9ad70e2.png

 

 

Stack po cropie i RemoveLightPollution

 

723605648_Zrzutekranu2022-03-5o12_14_13.png.d6d3f049d89e74cc49a2219dcaa76041.png

 

Stack po CalibrateStarColors

 

774712027_Zrzutekranu2022-03-5o12_14_24.png.058556ac7285ccccf57b2757fdc7aa22.png

 

Chyba dużo się nie zmieniło?

 

Dodatkowo okazuje się, że opuściłem jedną sesję. Więc tym razem wszedł materiał z 765 minut (12,75h). Zabieram się za obróbkę. Wstawię dziś jeszcze nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że to co wyciąles z tła to nie tylko gradienty :-)

 

Tło wydaje się zbyt ciemne jak na mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, innerside napisał:

Kolejna wersja - wydobyłem więcej struktur w samej galaktyce (Clarity z maską).

 

M81_765min_zwo533Gso800f4_01-032022-BaaderNEODfilter_INNERSIDE2kB.thumb.jpg.c6a0b62f976ab722a81762daa8ebe939.jpg

 

Myślę, że z dwojga złego już lepsze nierówne tło, niż wycięte tło.
Nie wiem, jak dokładne i powtarzalne są twoje ustawienia, ale ja potrzebuję nowych flatów do każdej sesji. Za każdym razem zmieniają się nieznacznie ustawienia i paprochy. Ale i tak zdarzają mi się skopane flaty i coś jest niehalo. Wtedy zostaje ewentualnie zabawa ze sztucznym flatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Herbert West napisał:

Powiem ci, że to co wyciąles z tła to nie tylko gradienty :-)

 

Tło wydaje się zbyt ciemne jak na mój gust.

Herbertowi chodziło i IFN, które fajnie się rejestruje w tej okolicy. Nawet na tych klatkach powyżej trochę widać. Tu trzeba operować dobrym, prawidłowo zrobionym flatem żeby ocalić te kłaki. A tak to został tylko fragment Holmberga IX

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karp_killer napisał:

 

Myślę, że z dwojga złego już lepsze nierówne tło, niż wycięte tło.
Nie wiem, jak dokładne i powtarzalne są twoje ustawienia, ale ja potrzebuję nowych flatów do każdej sesji. Za każdym razem zmieniają się nieznacznie ustawienia i paprochy. Ale i tak zdarzają mi się skopane flaty i coś jest niehalo. Wtedy zostaje ewentualnie zabawa ze sztucznym flatem. 

Tu myślę, że jest pies pogrzebany. Przy tak długim projekcie chyba faktycznie warto robić flaty po każdej sesji. 3 miesiące zbierania materiału, instalacja ewf (wydaję mi się, że nie ściągałem kamery) na pewno wpłynęły na "pływanie" flata. 

 

@Herbert West Też nie lubię "czarnego kosmosu" - tutaj faktycznie przeciągnąłem, aby ukryć gradienty. Popracuję jeszcze nad tym. Chyba jeszcze raz zrobię flat i porównam wyniki. 

 

Dzięki wielkie za sugestie, Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zrobię nowego flata - nie jestem w stanie więcej wyciągnąć bazując na moim doświadczeniu w obróbce i mając dane narzędzia.

Zrobiłem większy crop, aby pozbyć się winiety z lewej - tymczasowy kompromis. 

Kombinuję dalej :)

 

M81_765min_zwo533Gso800f4_01-032022-BaaderNEODfilter_INNERSIDE2kC.thumb.jpg.fb6ab31d580a2e4bc42b5f465094f4bb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, innerside napisał:

Dzięki @karp_killer . Czyli da się. Niby jest opcja w APP, ale mam problem z jej użyciem. Wracam do manuala :) 

Ja machnąłem go ręcznie w fotoszopie. Miej na uwadze, że to ostateczność, bo wypłaszczy również ewentualne pyły. 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.