Skocz do zawartości

poszuki wany adapter do kronosa 20x60


ErnEstO

Rekomendowane odpowiedzi

adapter, którym lornetke łączy się ze statywem popękał wmiejscach gdzie przymocowany jest do takiej kostki w, której

jest gwint na śrube statywową. Myślałem o naprawiemiu tego ale jedyną żeczą, która mi wpadła do głowy był poxipol ale zrezygnowałem z tego pomysłu.

Czy wiecie czy można gdzieś kupić taki adapter do ruskiego odmieńca, który nie ma dziury między oczami

jak każda porządna lornetka. tylkomusi sobie obręcz na szyję zakładać.:D

 

proszę o szybką pomoc bo w rękach trzymając to sie linie zamiat punktów tworzą. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością taniej będzie wykonać taki samemu oczywiście przy dostępie do odpowiednich narzędzi. A adapter można kupić tu: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=151

Możesz także zapytać o adaptery tutaj: http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/

 

Pozdro

Rad

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adapter, którym lornetke łączy się ze statywem popękał wmiejscach gdzie przymocowany jest do takiej kostki w, której

jest gwint na śrube statywową. Myślałem o naprawiemiu tego ale jedyną żeczą, która mi wpadła do głowy był poxipol ale zrezygnowałem z tego pomysłu.

Czy wiecie czy można gdzieś kupić taki adapter do ruskiego odmieńca, który nie ma dziury między oczami

jak każda porządna lornetka. tylkomusi sobie obręcz na szyję zakładać.:D

 

proszę o szybką pomoc bo w rękach trzymając to sie linie zamiat punktów tworzą.  <_<

 

Witam,

 

:rolleyes: jeśli jesteś zainteresowany nadal taką łączą statywową, to mogę Ci sprzedać

moją, kupioną pół roku temu w Astrokraku. Niedawno sprzedałem swojego

Kronosa 20x60, więc nie jest mi już potrzebna.

Jest w bardzo dobrym stanie, posiada jedynie otarcia na krawędziach stykających

się ze statywem, które nie mają żadnego wpływu na mocowanie łączki.

Cena 20 zł + koszty wysyłki.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można w jakimś sklepiku zaopatrzyć się w redukcję z oryginalnego adaptera do Kronosa 20x60 na gwint o bliżej mi nie znanej średnicy i skoku jaki znajduje się w moim starym fotograficznym statywie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poście wyżej. Ale... Doradzałbym dokładne obejrzenie śruby w głowicy statywu. Być może jest tam podwójna śruba 3/8" i 1/4". Tak miałem w rosyjskim mini-statywie z małą kulową głowicą. Końcówka ze śruba miała dwa końce, każdy z innym gwintem. Wystarczyło wykręcić ten element i wsadzić odwrotnie. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.