Skocz do zawartości
  • 0

Adapter smarftona do afokalnej


Matheo_89

Pytanie

Hej, takie pytanko, czy ktoś z Was miał do czynienia z tym konkretnym adapterem? Chodzi mi o kwestie takie jak:

- czy przy stosunkowo dużym (a więc i ciężkawym) telefonie nie będzie coś się luzowało, zjeżdżało itp.?

- odnośnie wątpliwości powyżej: jeśli trzeba będzie z uwagi na ciężki smartfon mocno skręcić adapter na okularze to czy nie uszkodzę obudowy okularu??

W zamyśle służyłoby mi to w 90% do nagrywania samolotów przez lornetkę na statywie. 10% to robienie panoram np. w górach. Zdjęcia obiektów statycznych spokojnie można robić bez tego adaptera przykładając telefon do okularu.

obraz.png.6704fabb5eb3740e326cd3e1715d93ea.png

 

20211113_160324.thumb.jpg.7b87d6ac45773db31a047663008fa56e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przerobiłem dwa podobne, nie miałem problemu z ciężarem smartfona a mam to samo mocowanie lecz problem polegał na tym że nowe telefony posiadają kilka kamer i po zbliżeniu przeskakuje z jedej na drugą. Drugim problemem była zbyt duża odległość od kamery do adaptera co powodowało winietowanie przebłyski światła. Zrobiłem kilka fajnych zdjęć ale wymaga to trochę gimnastyki.

Edytowane przez areo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

    Mam identyczny zestaw (uchwyt smartfona & uchwyt okularowy), ale dotychczas korzystałem tylko z samego uchwytu do smartfona, zamocowanego do uniwersalnego montażu statywowego, gdzie smartfon pełni rolę miernika elewacji (z apką Kątomierza: Smart Tools co.) i w tej roli spisuje się dobrze:

 

 

Uniwersalny_montaz_stat-011.jpg

 

... w planach focenie afokalne z wykorzystaniem całego zestawu (aparat foto & smartfon afokalnie przy teleobiektywie, robiącym za lunetę - w linku niżej są fotki, to obrazujące), więc za jakiś czas :icon_rolleyes: będę mógł coś napisać w tej materii. Dopiero co odbyłem pierwszy, praktyczny test mojego nowego zestawu do strzelania satelitarnego; TUTAJ.

 

 

Pozdrawiam: Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przerobiłem kilka tanich adapterów. Problem pojawia się wtedy na jaki okular zakłada sie adapter. Na okulary Plossla z małym ER  i polem ten adapter sie sprawdzi problem sie pojawia gdy chcemy zmniejszyć winietę i musimy odsunąç  telefon od okularu. Np okulary z wiekszym ER  i polem. Kolejnym problemem  są okulary z rowkiem na końcu odbudowy wtedy po zamontowaniu adaptera jest problem z założeniem telefonu. Teraz mam adapter celestrona yxz j jestem z niego zadowolony chociaż kosztuje 200 zł.  Na plus jest to ze telefon moge ustalić w trzech płaszczyznach wziąłem okularu. Ten ze zdjęcia ma tylko regulacje góra gółł.    

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Największym problemem adaptera z zapytania, są jego wąskie szczęki trzymające okular. To się będzie kiwać i cieżko złapać oś okular/obiektyw telefonu. Poza tym pamiętam że samo mocowanie na zasadzie śruby nie było zbyt pewnie i potrafiło się luzować. Najlepszym rozwiązaniem jest system łapania za okular na zasadzie stałego naciągu/zacisku - coś jak klamerka od prania czy klips. Ja od jakiegoś czasu używam wspomnianego Celestrona XYZ i to co dostaję jest w pełni funkcjonale. Najpierw pewnie mocuję klipsa i zaciskam w okół obudowy okularu później ustawiam zgrubnie odległość aparatu od okularu, centurję w dwóch osiach i dogrywam odległość już precyzyjnie.

Zdjęcie z dzisiaj.

adapter_xyz.jpg.39993605c9f0a9039cab738372cf9f86.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.