Skocz do zawartości

M92


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, apolkowski napisał:

Nie. Pix rozpoznał prawidłowy format X-Trans

 

Może i rozpoznał pytanie czy prawidłowo. Problem jaki tu jest w PIX to to że jak się kolory wyrówna na tle to w gromadzie wychodzi fioletowy a jak się kolory wyrówna na gromadzie to tło wychodzi całkiem zielone. Coś walczyłem z tym softem od FUJI ale nie udało mi się wyeksportować do tiff pliku tak by wyglądał lepiej niż ten z PIX, nie wiem może trzeba więcej potrenować. A może ten zielony to normalka:

image.png.2e501e591c7345bc17aa28ee0c807af7.png

skoro matryca ma same zielone pixele praktycznie. Ja panowie już nie mam na to więcej czasu, tak to jest jak się chce coś robić inaczej niż cały świat - albo trzeba wiedzieć co się robi albo trzeba iść utartymi ścieżkami.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się dowiedzieć co nieco o ostrości Twojej sesji, to polecam ściągnąć wersję trialową AstroPixelProcessora (30 dni) albo Pixinsight (45 dni) i wygenerować sobie coś co się w APP nazywa analytical graph (w PIX też coś takiego jest, ale obsługuje się to nieco inaczej).
U mnie większość sesji wygląda tak, że na początku ustawiam ostrość w punkt, po czym rozjeżdża się ona przez jakieś 20 minut (zmiany temperatury, itp.), po czym ustawiam ostrość jeszcze raz i dalej jest już w miarę stabilnie. Zobacz wykres poniżej (jasnoniebieskie trójkąty - po 17 klatce zrobiłem refocus):graph.jpg.d10cef29888bce957ef54f64671b73e2.jpg

Zobaczysz jak u Ciebie się to zmienia i czy potrzebujesz refocusować co klatkę, czy tak jak u mnie wystarczy dwa razy na początku.
Polecam do tego APP, ma mniejszy próg wejścia, w moim odczuciu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość na chwilę napisał:

Pix rozpoznaje prawidłowo, tylko ten materiał jest hm...

To po debayeryzacji - kolega nie korzysta z flatów chyba?

Image05.thumb.jpg.7224d33f14f6188fb97a7ccc23c8117b.jpg

 

A to po wyrównaniu tła.

Image05_ABE.thumb.jpg.814aacff97d0e4bfca6457505307af09.jpg

pojedyncza klatka to była jeśli chodzi o m92 o ile dobrze pamietam, więc bez flatów ( ogólnie robie sky flaty, czasami stosuje też sztuczny ) - może macie wyższe wymagania ale jak dla mnie tutaj już ok wygląda sama gromada

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.