Skocz do zawartości

Podlaska noc 25/07/2022


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, lukost napisał:

A przez gałęzie dębu Mars prześwituje. 

Piękna fota.

Dokładnie tak! Nie skoncentrowałem się bo by był w kadrze! Ale lada chwila pogoda ma się poprawić to i ja jeszcze poprawie panoramę!

 

38 minut temu, stfn napisał:

Piękne! I jakże się cieszę że patrzę się na takie zdjęcie i rozpoznaję tak dużo obiektów o których jeszcze dwa lata temu nie miałem pojęcia. Plejady, Kalifornia, Serce, Dusza, Andromeda, Ameryka...

Dzięki! Ja na poważnie z astro przygodę zacząłem w 2015 roku. W tedy tez byłem zielony.

 

34 minuty temu, Rafał K. napisał:

Piekne zdjęcie. Ma swój klimat. Ale uwagę przykuwa duża ilość satelit mimo wcale nie tak długiego czasu naświetlania. Całe szczęście najbardziej psują kadr w tak dużym stopniu jedynie rankiem lub po zmroku.

Dzięki! Lata tego mnustwo... 

22 minuty temu, Tayson napisał:

M31, M33, Kalifornia, BAJKA!

Dzięki!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz77 napisał:

Cześć,????

 

cieszę się, że w końcu po dłuższej przerwie wróciły noce astronomiczne i można ponownie podziwiać piękne rozgwieżdżone niebo Podlasia. Tak było dokładnie w poniedziałek, wybrałem się sam na fotografię nocnego nieba i na ucieczkę z miasta, aby wyczyść głowę z niepotrzebnych myśli. Taki widok to idealny reset dla głowy, polecam każdemu. W oddali szum lekkiego wiaterku i dźwięk pracującego ciągnika na pobliski polu, to jest właśnie urok polskiej wsi! Noce są jeszcze krótkie, ale za to jak piękne! W oddali piękny dąb? w towarzystwie Jowisza.

 

Panorama Ha+RGB:
Canon 6D plus Sigma 28mm f1.4 ART
20 x 15s ISO8000 f2.2 Statyw

Astronomik  HA 12nm 

 

Siemiony_Droga_Mleczna_Lipiec_25_07_2022.thumb.png.649cb13cd250a5d5c6a13e3703290b51.png

Piękne! ??? Niesamowite ile obiektów widać na tym zdjęciu Oby tak dalej! 

Pozdrawiam,

Astro_Mila

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.