Skocz do zawartości

Amelikan IC5070 i the wall NGC7000


dimis

Rekomendowane odpowiedzi

Material zbierany na przelomie lipca i sierpnia, u mnie noce astronomiczne to juz ok 4h. Pogoda tym razem dopisala i seeing takze dobry. Jednej nocy przewinely sie cirrusy. Laczny czas akwizycji 12h 50 min (154 x 300s). 

Technikalia: ED80 z flat. , ASI2600MC, STC Dualnarrowband, prowadzone na Gem28.

 

Co do gwiazd, to nie jestem zadowolony, dzis dodalem +0,2 mm podkladke moze to poprawi obraz. Dzis prawie pelnia, wiec potestuje troche. Obrobka w pixie, mniej wiecej tak: DC, DBE, PCC, Decon, Denoise, skrypt GHS (2 podejscia), potem juz na wersji starless, zabawa kolorem, staturacja, sharpening itd. 

Bede wdzieczny za cenne uwagi dla poczatkujacego, ale powiem szczerze, po tym obiekcie i przedtem Veilu, stwierdzam ze EDek fajny, ale moze juz czas na APO.

Aaaaa i jeszcze jedno, ja tam tego ptaka nie widze ;)

Pozdrawiam Was!

 

 

IC5070_v1.jpg

Edytowane przez dimis
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. ;) Na tak na pewno fajny detal w mgławicach i ich przyjemny odbiór. Na nie gwiazdki - a w zasadzie to, co stało się tym najjaśniejszym w procesie obróbki (filtr wygenerował halo wokół nich?), no i lewy górny róg, w którym powstała jakaś kaszkowata zawiesina. 

Edytowane przez lukost
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dimis zmienił(a) tytuł na Amelikan IC5070 i the wall NGC7000

A jakiego flattenera użyłeś?

Z własnego doświadczenia wiem, że da się ogarnąć z Ed-ka ostre gwiazdki na całej matrycy APS-C. U Ciebie spory z tym problem. 0,2 mm nie wiele poprawi. Tutaj raczej kilka milimetrów, albo inny flattener.

 

Zabawa z kolorem bardzo udana - duży plus.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie zakładam wszystkie dystanse jakie mam 1mm i 0,8mm i 0,5mm, czyli w porównaniu ze stackiem w poprzednim poście +1,5mm. Jest nadal szansa na okienko i moze zrobię kilka strzałów. Niestety wieje trochę, księżyc i jednak chmury, co negatywnie wpłynie na prowadzenie, ale jak nie dziś to dopiero w niedziele mam pogodę…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, warunki byly slabe, ale strzelilem kilka fotek. Cel ten sam, ciut inna rotacja. Malo widac, ale wystarczajaco wiele aby stwierdzic, ze dodatkowe 1,5mm na niewiele sie zdalo.

image.png.9a95c8c5e992e84587b7d4548ee6c6bd.png

 

Dla tych, ktorzy mogliby porownac w jakims sofcie CCD inspektorze, ponizej link do 2 pojedynczych klatek. Jedna z wczoraj laczny BF 57,3 mm i druga z 4tego sierpnia BF 55,8 mm. Obie z filtrem STC.

 

https://1drv.ms/u/s!Aqlu3xAR_UJi8HAvHXJo96XDCW4d?e=L3l8ZJ

 

Tor optyczny: FF + ringi 1mm + 0,8mm+ 0,5mm + Artecki Rotator 12,5mm + dystans 4mm + szuflada na filtr 21 mm + BF ASI 17,5mm

 

Bede wdzieczny za pomoc doswiadczonych kolegow, dodatkowe dystanse juz zamowione.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.