Skocz do zawartości

Meridian Flip - Asiair + Cem cd.


Michał Piech

Rekomendowane odpowiedzi

Podesłał byś jak masz ogarnięte przewody pomiędzy AA i montażem?

 

Ja zamocowalem AA do siodła. Natomiast póki co nie rozwiązałem w satysfakcjonujący mnie sposób sposobu podłączenia przewodów. Chodzi zwłaszcza o zasilanie do AA i przewód komunikacyjny od AA do pilota.

IMG-20240204-WA0000.jpg

Edytowane przez KrisJot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrisJot napisał(a):

 

 

Ja zamocowalem AA do siodła. Natomiast póki co nie rozwiązałem w satysfakcjonujący mnie sposób sposobu podłączenia przewodów. Chodzi zwłaszcza o zasilanie do AA i przewód komunikacyjny od AA do pilota.

 

 

 

A nie da się zrobić centralnego prowadzenia? Nie znam CEM25 ale w więlszości CEMów to banalne. Zobacz czy jest dziura w rurze od DEC na styku z rurą RA - pewnie jest bo kable do silnika DEC muszą gdzieś iść więc na 90% jest. Jeśli tak to odkręcasz siodło, pod spód dajesz spacer od przodu lub tyłu z kanałem na kable. Spacer ciut grubszy niż kabel USB. Skręcasz na śruby dłuższe o grubość spacera. Wszystkie kable do teleskopu prowadzisz wewnątrz i wychodzą z tyłu siodła  i po nieruchomej stronie montażu po drugiej.  Spacer możesz dorobić w serwisastro.pl - nawet nie musi być wyczerniony albo możesz se zrobić bajerancki z aluminium anodyzowanego na czerwono. Będzie jak kolor obudowy AsiAir.

 

 

EDIT: Kable wewnątrz powinny być w oplocie - może być taka plastikowa siatka, owijka jak na kable do komputera abo oplot stalowy (siatka). Oploty kosztują grosze a zabezpieczają kable przed ewentualnym przecieraniem o ostre brzegi rury.

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrisJot napisał(a):

Podesłał byś jak masz ogarnięte przewody pomiędzy AA i montażem?

 

 

 

Na razie to wstyd pokazywać u mnie cokolwiek :)

To był mój pierwszy test tego systemu. Przyjdzie czas na profesjonalne rozplanowanie połączeń :)

Teraz to trochę jest wszystko w nieładzie, ale na szczęście robi robotę.

Tak to wygląda:

 

https://photos.app.goo.gl/jA382b7fxq36vmwq6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KrisJot napisał(a):

@Wiesiek1952 tylko czy podniesienie siodła o np 1cm by zyskać przestrzeń na przepust przewodów nie wpłynie negatywnie na prowadzanie?

 

 

Zupełnie nie. Spacer alu o grubości 10 mm i kształcie takim jak siodło od spodu zapewni wystarczającą sztywność całości. Jedyne co trzeba zrobić to przeciwwagi odsunąć o (pewnie) z 5 mm dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.