Skocz do zawartości

ASI 533 pro color + filtr UHC Optolong = problem. O co chodzi? Problem z DSS??


Afur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno ani 533 pro Color, kamera super, ale gdy włożyłem do szufladki (zwo filter grawer 2") filtr uhc optolong, zauważyłem dziwne kolorowe refleksy.

Poniżej autosave z dss i zrobiony tylko auto stretch w pixinsight. Co jest powodem takich refleksów?? 

Obraz 6.09.2022, godz. 20.40.jpg

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coście kolego pochrzaniliście.

Co zrobiłem: Debayer RGGB, odszumianie NXT, GHS i już.  Jest zaszumione i ma artefakty w tle - co oczywiste, ale nawet przy pewnej dozie wyobraźni można rozpoznać obiekt.

Klatka_1_d_ABE.thumb.jpg.439254e1e6c90c5d3b7e21da4653fe01.jpg

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Afur zmienił(a) tytuł na ASI 533 pro color + filtr UHC Optolong = problem. O co chodzi? Problem z DSS??
3 godziny temu, Gość na chwilę napisał:
3 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

Coście kolego pochrzaniliście.

Co zrobiłem: Debayer RGGB, odszumianie NXT, GHS i już.  Jest zaszumione i ma artefakty w tle - co oczywiste, ale nawet przy pewnej dozie wyobraźni można rozpoznać obiekt.

Mam prośbę, zobacz czy możesz coś zrobić ze plikiem po dss w pixinsight. Ja dopiero się go uczę. 

Autosave1.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSS też od dawna nie robię ale z tego co wiem to chyba to :
image.png.71bdc1626973e9eb930120c9c36141ad.png

 

 

natomiast przestrzegam że trzeba kombinować bo już kilka razy spotkałem się z tym że PIX np dająć RGGB pokazuje obraz inaczej jak np ASIStudio czy sam Sharpcap. Nie wiem od czego to zależy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, komprez napisał:

W DSS też od dawna nie robię ale z tego co wiem to chyba to :
image.png.71bdc1626973e9eb930120c9c36141ad.png

 

 

natomiast przestrzegam że trzeba kombinować bo już kilka razy spotkałem się z tym że PIX np dająć RGGB pokazuje obraz inaczej jak np ASIStudio czy sam Sharpcap. Nie wiem od czego to zależy ....

Dziękuje 

 

A w czym stackujesz zdjęcia jak nie w DSS, używam jeszcze Siril, ale nie mam skryptu do niego jak nie mam Darków, a chciałem na szybko sprawdzić jak wyglądają zdjęcie z filtrem UHC. Darki zrobię dziś dopiero 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Afur napisał:

A w czym stackujesz zdjęcia jak nie w DSS,

Jedyny słuszny PixInsight ale niestety ... płatny .. no ale coś za coś. Program w każdym aspekcie rozwala konkurencje ... to tak jakbyś porównywał Paint-a do Photoshopa ...  i mam na myśli że Paint to każda aplikacja do stackowania :) 

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, komprez napisał:

Jedyny słuszny PixInsight ale niestety ... płatny .. no ale coś za coś. Program w każdym aspekcie rozwala konkurencje ... to tak jakbyś porównywał Paint-a do Photoshopa ...  i mam na myśli że Paint to każda aplikacja do stackowania :) 

bez przesady...przez ponad dekade niepodzielnie rzadzil dss i w przedziale freeware nie ma sobie rownych. Porownanie dss do painta to troche przyslowiowy policzek dla osob, ktorych nie stac na pixa, wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.