Skocz do zawartości

Magazyn Astronomia - problem z dostawami


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, apolkowski napisał:

Nie do końca się zgadzam, że Sky&Telescope to słup reklamowy.

Wiesz, przedstawiam to oczywiście w relacji do innych czasopism, które mi wpadały w ręce. To może takie moje subiektywne odczucie, albo uprzedzenia ;)

 

10 godzin temu, Charon_X napisał:

Od czasu do czasu kupowałem Astronomię  w siebie w Empiku, ale ostatni nr jaki widziałem to lipcowy, który wisiał przez chyba 3 miesiace. Ostatnio w Empiku znikły także Urania i Kosmos i chyba ze 3/4 magazynów popularnonaukowych. - były ze 3-4 regały, teraz jest jeden. Albo mój Empik ma cięcia budżetowe, albo to jakiś większy problem.

Niestety rynek czasopism się zwija. Mój empik ma więcej czasopism zagranicznych w dziale hobby i popularnonaukowe niż polskich. Przykre. Szczerze mówiąc nie widzę przyszłości magazynu, który całkowicie znika z półek sklepowych, z czytelni i nawet jest dorzucany do "czegoś" gratis.

 

8 godzin temu, OBERON RD napisał:

Też dostałem maila. Czyli uwaga - powiedzmy, że zostaje tylko wersja elektroniczna Astronomii. @Mariusz Kulma Ale kalendarium na grudzień dotarło 15 grudnia :facepalm:Słabo... Może wydawcy są za ambitni chcąc robić miesięcznik i powinni przerobić to na dwumiesięcznik? Zrobić łączony numer wakacyjny? Żeby nie było poślizgów. BTW: sam jestem wydawcą magazynu branżowego Forum Narzędziowe, znam realia wzrostu cen papieru, terminu rezerwacji druku, pakowania kopert itd, pandemia zmieniła rynek reklamodawców (wolą newslettery), czytelników (coraz częściej ludzie wolą wersje elektroniczne, tzn. z 5 do 25% procent w skali kilku lat) i w efekcie z dwumiesięcznika zrobiliśmy teraz kwartalnik :( Idzie nowe, Gutenberg się w grobie przewraca.

Ale jaja :D Nie skojarzyłem, że ten Oberon oraz Twój nick mają jakiś związek. To teraz musisz się spodziewać zawracania gitary na PW :P

Nie wiem czy powinienem być tutaj adwokatem Mariusza Kulmy, ale miał chłop jakąś kumulację nieszczęść w ostatnim czasie - sprawy z drukarniami, zespołem, zdrowotne i inne. Znając trochę lepiej kulisy powstawania, a właściwie obsuw ostatnich kilku miesięcy jestem nieco bardziej wyrozumiały i zwyczajnie współczuję. Z drugiej strony powiem publicznie to co i jemu powiedziałem - komunikacja w takich sytuacjach jest kluczowa - wystarczyło napisać szczerze e-maila do prenumeratorów, wyjaśnić i zwyczajnie przeprosić. Tutaj była taka ucieczka do przodu. Patrzcie! Jest super, cyfrowa rewolucja i takie tam. Osobiście oczekiwałem wyjaśnienia co się naprawdę dzieje już przy pierwszym problemie z wydaniem papierowym.

 

Inna sprawa to jakaś niezrozumiała dla mnie promocja czasopisma. OK, Forum Astronomiczne publikuje zwycięskie prace w Astronomii to i baner wisi. Niestety nie ma nic ani tutaj, ani na Astromaniaku. Nigdy nic się nie pojawiło na YT. Myślę, że Astrofaza czy Astrolife pewnie nawet pro bono puściliby baner gdzieś w kilku materiałach. Jest kapitalny zlot Low Gravity Show, którego głównym organizatorem jest Mariusz, ale to impreza która jest bardzo niszowa i gromadzi garstkę osób mimo, że ma potencjał na kilka razy więcej. BTW na każdym zlocie w Polsce czy to firmowanym przez AP czy FA takie czasopismo chyba obowiązkowo powinno mieć swoje stanowisko.

 

No ale to takie moje mędrkowanie. Nigdy nie prowadziłem takiego biznesu i pewnie nie będę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.