Skocz do zawartości

Co to za gromadka - szkicozagadka :)


antyqjon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to właściwie fotozagadka, ale w końcu szkicowanie to też utrwalenie obrazu nieba, więc chyba może być w tym dziale :) Mimo że jeszcze nie ucichły emocje związane z najtrudniejszą zagadką, to ja tak na luzie zapodaję swoją :) Na ostatnim wyjeździe grupy tarnowskiej zabrałem się za szkicowanie. Wybrałem sobie dość łatwy cel i po ok. półgodzinnym "naświetlaniu" ;) uzyskałem szkic, który następnie w domu lekko poprawiłem tak, aby gwiazdki były okrągłe, a nie jakieś przecinkowate, jak mi czasem wychodziły. Zamiast napisać co to jest, zadam Wam wszystkim zagadkę - co to za gromadka? ;) Załączam dwie wersje szkicu, w wersji z czarnym tłem podciągnąłem trochę na kompie kontrast. Jako dodatkowy element zagadki, może pomożecie mi ocenić zasięg Skyluxa na podstawie tego szkicu? :szczerbaty: Ja to już zrobiłem, ale jestem ciekaw, czy ktoś w ogóle odgadnie, "co artysta chciał przez to powiedzieć", znaczy się naszkicować, no i może ktoś spróbuje swoich sił szukając najsłabszej gwiazdki ;) Aha, ewentualne odpowiedzi na priva.

 

 

Oto i szkice:

zagadka_white.jpg

 

zagadka_black.jpg

 

P.S. Nie wypełniłem i tak całego szkicu wszystkimi gwiazdami, okrąg reprezentuje pole widzenia okularu Kellner 20mm, czyli power jest 35x. Grupa tarnowska odpowiada tylko na drugą część pytania, czyli możecie się bawić w sprawdzenie zasięgu B)

Edytowane przez antyqjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zagadki się nie zabieram, bo czasu brak, ale powiem tylko, że rysunek bardzo mi się podoba  :brawo:  :Loveit:

 

Dzięki Małek :) Po sfotografowaniu kartki ze szkicem (nie mam skanera), zgraniu zdjęcia na kompa i lekkiej obróbce gwiazdki wyglądają na nieco plackowate, na papierze wygląda to chyba trochę lepiej. Następna podpowiedź - szukajcie w jednym z ptaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.