Skocz do zawartości

Wszystko o ASI533 MM Pro


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

A czemu gain 105? Dla tej kamery optimum to raczej 100 - taką wartość AsiAir ustawia jako domyślną dla tej kamery.

zwyczajowo ustawiam ciut więcej niż deklarowane HCG. Tak na wszelki wypadek gdyby zamiast operatora "<=" użyto "<". Nie mam złudzeń co do jakości softu ;)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam już w pełni wyrobioną opinię o Asi533MM Pro.

 

 

Na razie korzystałem z tej kamery tylko w połączeniu z Askarem FRA600. Oczywiście  Asi533 nie wykorzystuje w pełni potencjału tej tuby, ale wiedziałem o tym kupując tą kamerę. Chodziło mi o to, by za w miarę rozsądne pieniądze wejść w świat fotografii monochromatycznej. Docelowo dla FRA kupię kamerę z większym sensorem, a Asi533 zostanie do współpracy z SCT.

 

Wrażenia z użytkowania? Bardzo pozytywne, wszystko śmiga bezproblemowo i daje wyraźnie lepsze rezultaty niż Asi294MC Pro. Szybkość zbierania i jakość obrazu są na wyraźnie wyższym poziomie w Asi533MM Pro - dokładnie tego też się spodziewałem.

Nie sądziłem jednak, że wygoda i kultura pracy będą równie rewelacyjne. Korzystam z tej kamery w połączeniu z kołem filtrowym Asi 8x1.25 i filtrami Antlia LRGB, Ha 3nm, OIII 3nm, SII 4.5nm oraz ZWO IR850. Sterowanie z AsiAir Plus. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, szczerze polecam ten sprzęt.

 

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Romek ( @_Spirit_ ) za uwagę, i za to że zrobię robotę :D Co prawda "elitą" na astropolisie" nie jestem ale staram się być na bierząco. Może kiedyś... :P 

 

Co do kamerki? Mam pełne zaufanie, fajna, tania, zgrabna, łatwiejsza w kalibracji pewnie, choć tego nie robie, i tyle. Co prawda ostatnio doskwiera mi za dużo świateł LP do okoła w połączeniu z filtrami LRGB, bo nigdy nie używałem ich wcześniej, ale biedy nie ma. Kwadratowy chip jest mocno tolerancyjny na kadrowanie :P i nie muszę się martwić czy coś fajnie wejdzie w kadr czy nie, i tyle. 

 

@dobrychemik Życzę sukcesów :) 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.