Skocz do zawartości

Lornetka - taka ciekawostka z allegro


tomekL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Napoczątku zaznaczam, że nie chcę niczego reklamować, po prostu takie sprzęty rzadko trafiają się na naszym rynku. Spójrzecie allegro na

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14300980

Nie mam absolutnie pojęcia jakiej jakości jest ta lornetk i czy nadaje się do obserwacji astronomicznych ale po cenie wydaje mi się, że to naprawdę już najwyższa półka, sprzęt dla prawdziwego miłośnika lornetek i to w dodatku bogatego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknijcie tylko co koles sprzedaje jeszcze... :)

 

choc fajniejsze by było APO TELEVID 77 - między innymi ciekawostka: specjalny system okularów z mocowaniem bagnetowym Leica - jako akcesoria jest przejściówka na 1,25 "

 

Co jeszcze ciekawe, nie przewiduje się do tego powiększenia większego od 60x (a z fluorite APO o średnicy 77 mm można by pewnie wyciągnąć znacznie więcej) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Moim zdaniem optyka w niej warta jest na maksa dwa tysiaki a pozostałe dwa trzeba zapłacić za znaczek firmowy, snobem nie jestem i się nie skuszę w tej cenie pomimo dużej renomy tej firmy na rynku optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy drogi nam kolega Janusz miał w łapkach jakiś produkt tej "cieniastej" i przereklamowanej firmy ?

 

może jakąś lorneteczkę np ?

 

może np tą o której pisze.... ?

 

a może Janusz np napisze, że Leica daje 30 lat gwarancji na swoje lornetki ?

a może to, że używa się w niej szkła o superniskiej dyspersji ED

a może to że ma bardzo duży exit pupil (6,3 mm) !

a może odrazu powiesz że jej poprostu nie widziałeś i tylko tak mówisz, bo jak coś tyle kosztuje to nie może być aż tak dobre....

 

słów mi brak Janusz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy ? : Futerał gotowościowy do stałego noszenia na szyi razem z lornetką. Nie znam w naszym języku słowa :gotowściowy . Może to po Śląsku ?

 

Czyżby lornetka miała GO-To ? :D

 

Ale taką musiałby sprzedawać nasz Leszek ::)

Pozdrawiam. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lormetek Leicy

Dwa lata temu miałem możliwość porównać lornetkę 8x20 Leicy i 8x20 Nikona. Przy słonecznej pogodzie obie dawały podobne, bardzo dobre, kontrastowe obrazy. :)W słabym oświetleniu Leica była wyraźnie lepsza. :D

Co do mechaniki - Leica była bezkonkurencyjna, zarówno pod względem centrowania (justacji) jak i wrażenia jakie sprawiała "feeling". Od tamtej pory jest do dla mnie referencyjna lormetka do turystyki, ;):D ;Dmimo całego szacunku do Nikona (nota bene "Made in China".....)

:-[ :( :-[

Z większymi lornetkami Leicy miałem do czynienia tylko z Holernie drogni Geowidem (to lormetka z kompasem elektronicznym idalmierzem). Optyka na maxa.

 

Mimo to mój Orion (patrz zdj. obok) mimo umiarkowanych powłok MC do Deep Sky jest suuuuper ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że jak ?

 

okres karencji na Janusza ?

 

hmmmmm

 

a od kiedy do kiedy ?

 

Ja bym się zjawił bardzo, bardzo chętnie ale obowiazki zawodowe + moje próby ukończenia wyższej uczelni wypełniają mi czas w 150% !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I owszem miałem rożne produktu Leicy w tym lornetki w łapkach i twierdzę że są naprawdę bardzo dobrze wykonane i mają wspaniałą optykę ale mimo wszystko, podkreślam moim zdaniem nie są warte aż tyle mamony, podobnej klasy lornetkę Nikona czy Fujinona tez z najwyższej półki można nabyć o połowę taniej a rożnice pomiedzy ich optyką i wykończeniem są już naprawdę minimalne i absolutnie nie warte drugie tyle kasy :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee , ale firma zacna i można cieszyć się widokiem na necie . Najpierw przetestujemy 25x100 jak tylko ją przywiozę . Pisze mi córka z Londynu że dotarła przesyłka ze Stanów w kartonie jak od telewizora i ledwo z koleżanką ją mogły przenieść w kąt . Mam nadzieję że to przesada i nie waży więcej jak 7 kilo ??? Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak widzisz Oskarze to nie tylko moje zdanie w tej kwestii, oczywiście jakość proporcjonalna do ceny ale bez przesady i oczywiście zawsze z dozą zdrowego rozsądku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.