Jump to content

Kobiety


Guest
 Share

Recommended Posts

Czy mi się wydaje, że hobby pod nazwą astronomia jest zdominowane przez płeć zwaną brzydszą ?

Co jest tego przyczyną ?

 

Pozdrawiam

Benedykt

Link to comment
Share on other sites

Raz czytałem na forum (chyba teleskopy.pl) post jednej dziewczyny . I na tym się skończyło... więcej postów płci żeńskiej nie było.

PS

Cóż za zbieg okoliczności :o (!!!): ja tez chciałem o tym napisać!

Link to comment
Share on other sites

Ze zdjęć przedstawianych przez Janusza Wilanda na jego stronie można wnioskować, że w Warszawie są koleżanki, które zajmują się astro.

 

Niestety, gdzie indziej zainteresowania płci pięknej kończą się na astro... logii i studiowaniu horoskopów.

:'(

 

Oskarze, sam napisałeś, że mężczyźni są bardziej romantyczni (co prawda ze znakiem zapytania), więc nie dziw się, że sobie czasami marzą o koleżankach astromaniaczkach ;)

 

Robert

Link to comment
Share on other sites

W białostockim PTMA mamy jedną kobietkę :D. Ale ja uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby zarazić bakcylem astronomii koleżankę z pracy czy szkoły, dziewczynę, żone, teściową..... ;D ;D

Link to comment
Share on other sites

Jaka tam płeć brzydsza?

 

Ja znam taki podział:

Płeć piękna , czyli kobiety

Płec przepiękna , czyli reszta

Link to comment
Share on other sites

Moja koleżanka, która uczy w szkole przedmiotu fizyka i astronomia woli w moim towarzystwie nie wypowiadać się na tematy astronomiczne.

 

Nauczyciel (teoretyk), który mnie uczył w szkole astronomii, zaproponował na pierwszej lekcji, aby uczniowie, którym uda wyłapać się jakiś błąd w jego wypowiedzi zgłosili to na następnej lekcji, a on za trzy takie poprawki da piątkę.

Na pierwszej lekcji opowiadał o obserwacjach nieba i mnie praktykowi udało się wyłapać pięć błędów, które zgłosiłem na następnej lekcji.

Od tego czasu trwała wojna teoretyka z praktykiem. ;D

 

Robert

Link to comment
Share on other sites

Ale ja uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby zarazić bakcylem astronomii koleżankę z pracy czy szkoły, dziewczynę, żone, teściową..... ;D ;D

 

I znowu skończy się na rurze o długiej ogniskowej i z obserwacji nici.

Link to comment
Share on other sites

Dobre Robercie...i kto wygrał ??? ;D

 

Skończyło się na bardzo dobrym z astronomii, choć do dzisiaj nie jestem mocny w teorii. Na swoje nieszczęście nauczyciel fizyki (i astronomii) zapowiedział na pierwszej lekcji, że laureaci ogólnopolskich konkursów astronomicznych dostaną pięć na koniec roku, a że ja takim laureatem zostałem nie miał wyjścia.

 

Problem leżał w tym, że często astronomii nauczali ludzie, którzy byli dobrymi fizykami, ale po drodze pożeniono ich ze wspomnianą astronomią, do której nie mieli zacięcia. Co z tego, że znali wszystkie parametry fizyczne Jowisza skoro nie potrafili wskazać go na niebie.

 

Przypuszczam, że w naszych szkołach znalazłby się nie jeden fizyk, który nie potrafiłby pokazać młodzieży Gwiazdy Polarnej.

 

Podobny błąd popełniono podczas ostatniej reformy edukacji. Na przykład w szkołach podstawowych mamy przyrodę, która ma łączyć elementy biologii i geografii, a naucza tego przedmiotu albo biolog, albo geograf i wiadomo jaki jest skutek w jednym lub drugim przypadku. :'(

 

Robert

Link to comment
Share on other sites

U mnie było podobnie jak u Roberta. W klasie IV LO miałem przedmiot "Astronomia", który prowadził oczywiście nauczyciel fizyki. Trzyrotnie nie wytrzymałem na pierwszej lekcji i poprawiłem go w trakcie lekcji, że np. temperatura fotosfery Słońca to nie jest 5 mln stopni a 1000 razy mniej. Facet tłumaczył się, że przygotował się do lekcji z książki Astronomia Popularna, ale sprawdzi i na następnej lekcji osoądzi, który z nas ma rację. Na następnej lekcji przyznał mi rację i wpadł na genialny (dla niego) pomysł, aby uczniowie sami przygotowywali referaty będące kolejnymi tematami lekcji. Nauczyciel czuł przez skórę, że miałby ze mną ciężko. A wracając do kobiet to faktycznie u nas w Warszawie przewijają się niewiasty podczas spotkań i nawet obserwacji. W Łodzi też chyba nie jest źle, ale to już AstroMax niech opowie o swoim podwórku. Janusz

Link to comment
Share on other sites

W Lodzi jest chyba z 10 kobialek w wieku od 18 do 70 lat!

Moja ukochana Kasia to tez astromaniaczka choc raczej z mojego powodu wlasnie w te wakacje jedziemy na opozycje Marsa do Niemiec na teleskop 1.21m w Trebur!

Link to comment
Share on other sites

Na astronomi.pl przeczytałem ,że Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne podało iż prawie 60% jego członków w najniższym przedziale wiekowym stanowią kobiety!

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Eno co Ty???

Taki chłop to skarb bo najwyżej puści sie z "Kasią lub Andzią" z niebieskich ladacznic co nie grozi natychmiastowym rozwodem ani wysokimi alimentami ;D ;D ;D

Link to comment
Share on other sites

Eno co Ty???

Taki chłop to skarb bo najwyżej puści sie z "Kasią lub Andzią" z niebieskich ladacznic co nie grozi natychmaiastowym rozwodem ani wysokimi alimentami ;D ;D ;D

 

...zwłaszcza jak te lecą na "wielkie lunety" :o :o :o

 

;D ;D ;D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.