Skocz do zawartości

Kobiety


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęć przedstawianych przez Janusza Wilanda na jego stronie można wnioskować, że w Warszawie są koleżanki, które zajmują się astro.

 

Niestety, gdzie indziej zainteresowania płci pięknej kończą się na astro... logii i studiowaniu horoskopów.

:'(

 

Oskarze, sam napisałeś, że mężczyźni są bardziej romantyczni (co prawda ze znakiem zapytania), więc nie dziw się, że sobie czasami marzą o koleżankach astromaniaczkach ;)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka, która uczy w szkole przedmiotu fizyka i astronomia woli w moim towarzystwie nie wypowiadać się na tematy astronomiczne.

 

Nauczyciel (teoretyk), który mnie uczył w szkole astronomii, zaproponował na pierwszej lekcji, aby uczniowie, którym uda wyłapać się jakiś błąd w jego wypowiedzi zgłosili to na następnej lekcji, a on za trzy takie poprawki da piątkę.

Na pierwszej lekcji opowiadał o obserwacjach nieba i mnie praktykowi udało się wyłapać pięć błędów, które zgłosiłem na następnej lekcji.

Od tego czasu trwała wojna teoretyka z praktykiem. ;D

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Robercie...i kto wygrał ??? ;D

 

Skończyło się na bardzo dobrym z astronomii, choć do dzisiaj nie jestem mocny w teorii. Na swoje nieszczęście nauczyciel fizyki (i astronomii) zapowiedział na pierwszej lekcji, że laureaci ogólnopolskich konkursów astronomicznych dostaną pięć na koniec roku, a że ja takim laureatem zostałem nie miał wyjścia.

 

Problem leżał w tym, że często astronomii nauczali ludzie, którzy byli dobrymi fizykami, ale po drodze pożeniono ich ze wspomnianą astronomią, do której nie mieli zacięcia. Co z tego, że znali wszystkie parametry fizyczne Jowisza skoro nie potrafili wskazać go na niebie.

 

Przypuszczam, że w naszych szkołach znalazłby się nie jeden fizyk, który nie potrafiłby pokazać młodzieży Gwiazdy Polarnej.

 

Podobny błąd popełniono podczas ostatniej reformy edukacji. Na przykład w szkołach podstawowych mamy przyrodę, która ma łączyć elementy biologii i geografii, a naucza tego przedmiotu albo biolog, albo geograf i wiadomo jaki jest skutek w jednym lub drugim przypadku. :'(

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie jak u Roberta. W klasie IV LO miałem przedmiot "Astronomia", który prowadził oczywiście nauczyciel fizyki. Trzyrotnie nie wytrzymałem na pierwszej lekcji i poprawiłem go w trakcie lekcji, że np. temperatura fotosfery Słońca to nie jest 5 mln stopni a 1000 razy mniej. Facet tłumaczył się, że przygotował się do lekcji z książki Astronomia Popularna, ale sprawdzi i na następnej lekcji osoądzi, który z nas ma rację. Na następnej lekcji przyznał mi rację i wpadł na genialny (dla niego) pomysł, aby uczniowie sami przygotowywali referaty będące kolejnymi tematami lekcji. Nauczyciel czuł przez skórę, że miałby ze mną ciężko. A wracając do kobiet to faktycznie u nas w Warszawie przewijają się niewiasty podczas spotkań i nawet obserwacji. W Łodzi też chyba nie jest źle, ale to już AstroMax niech opowie o swoim podwórku. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lodzi jest chyba z 10 kobialek w wieku od 18 do 70 lat!

Moja ukochana Kasia to tez astromaniaczka choc raczej z mojego powodu wlasnie w te wakacje jedziemy na opozycje Marsa do Niemiec na teleskop 1.21m w Trebur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Eno co Ty???

Taki chłop to skarb bo najwyżej puści sie z "Kasią lub Andzią" z niebieskich ladacznic co nie grozi natychmiastowym rozwodem ani wysokimi alimentami ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno co Ty???

Taki chłop to skarb bo najwyżej puści sie z "Kasią lub Andzią" z niebieskich ladacznic co nie grozi natychmaiastowym rozwodem ani wysokimi alimentami ;D ;D ;D

 

...zwłaszcza jak te lecą na "wielkie lunety" :o :o :o

 

;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.