Skocz do zawartości

Adapter "Nikon F / 1,25"


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem SVBONY i wykonanie na bardzo wysokim poziomie. 

Zrobiłem sobie z Nikkora 300 AF-D fajną lunetę ;) jedynie co, to musisz mieć na uwadze, żeby obiektyw miał manualne ustawienie przesłony, chyba że będziesz dobierać blokadę zapałką ;)

Link:

https://shp.ee/ckbv5ye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sidiouss napisał(a):

jedynie co, to musisz mieć na uwadze, żeby obiektyw miał manualne ustawienie przesłony,

Tylko jeden z moich obiektywów NIE ma pierścienia przysłon. Cała reszta to stare dobre Nikkory z lat 70-tychm 80-tych i 90-tych, w większości manualne, sam rozumiesz. 

Dzięki, tę opcję znam z Aliexpress.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Tylko jeden z moich obiektywów NIE ma pierścienia przysłon. Cała reszta to stare dobre Nikkory z lat 70-tychm 80-tych i 90-tych, w większości manualne, sam rozumiesz. 

Dzięki, tę opcję znam z Aliexpress.

Ja dążę do zebrania całej serii AF-D i już tylko kilka mi zostało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Masz 180/2,8? Mam ich.......za dużo, każdy inny :) Kilka chcę sprzedać, gdyby coś - pisz P.W.

Mam go w "śliskiej" wersji i uważam go za jeden z lepszych obiektywów do astrofoto, więc myślę, że jak wystawisz na forum to sam sobie zrobi reklamę ;)

Odezwę się :)

 

lagoon-RGB-session_1-St_fb2.thumb.jpg.3cf352e9781daff39f7144581f264140.jpg

 

download_20210802_231753.thumb.jpg.7a10ed2bc4a72f0a7b8925335475d18b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sidiouss napisał(a):

Mam go w "śliskiej" wersji i uważam go za jeden z lepszych obiektywów do astrofoto,

Dokładnie tak - to jeden z najlepszych małych i tanich teleobiektywów Nikona, zupełnie zapomniany, nigdy nie promowany, tajna broń na Star Adventurera....

Mam "śliskiego" przed liftem, śliskiego po lifcie i chropowatego. Oraz dwa lub trzy manualne, w tym tego sławnego Nikkor*ED 180/2,8 AIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.