Skocz do zawartości
  • 0

Astrofotografia - Madera


FilipOgorzelski

Pytanie

Cześć!

Temat lustrzany względem wątku kolegi z forum. Na początku lutego wybieram się na mały urlop i postanowiłem wykorzystać go również astrofotograficzne.
Wyjazd w wersji light, więc jedynie star-tracker + szerokie szkło wchodzi w grę.

Czy znacie może jakieś ciekawe miejsca na Maderze pod względem nocnego krajobrazu?

Nastawiam się głownie na kometę + astrokrajobraz + startrails, bo łysy pali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chyba najlepsze krajobrazy to gdzieś w górach, Dolina Zakonnic oraz Wyspa Św. Wawrzyńca. Tylko pytanie co chcesz dokładnie focić, bo to jeszcze nie jest okres na Drogę Mleczną (zaczyna wschodzić jakoś między 6, a 7, a o 6:50 słońce już wschodzi już na -15* - patrzyłem na 6 lutego). No i ten Księżyc w pełni - to chyba w ogóle dyskwalifikuje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ja byłem to najczystsze niebo było na płaskowyżu, ale bardzo tam wiało. 
Możesz zobaczyć i przeanalizować krajobraz przy najwyższym szczycie Madery. Można tam dojechać na parking na dość sporej wysokości i masz stosunkowo płaską drogę pod samą górę. Pod drodze jest fajny widok na obie strony. Popatrz na google mapsach. 
Możesz też samochodem podjechać pod obserwatorium i tam zejść nieco w dół kilkanaście metrów (po schodkach) i będziesz miał obserwatorium wyżej co może być fajne na zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, wismat napisał(a):

Jak ja byłem to najczystsze niebo było na płaskowyżu, ale bardzo tam wiało. 
Możesz zobaczyć i przeanalizować krajobraz przy najwyższym szczycie Madery. Można tam dojechać na parking na dość sporej wysokości i masz stosunkowo płaską drogę pod samą górę. Pod drodze jest fajny widok na obie strony. Popatrz na google mapsach. 
Możesz też samochodem podjechać pod obserwatorium i tam zejść nieco w dół kilkanaście metrów (po schodkach) i będziesz miał obserwatorium wyżej co może być fajne na zdjęciu. 

A jak wygląda sprawa zanieczyszczenia świetlnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, tomchm napisał(a):

A jak wygląda sprawa zanieczyszczenia świetlnego?

Oj już nie pamiętam dokładnie. Wiem że jak wyszedłem na hotelowy taras to droga mleczna mnie wgniotła w drinka. Wydaje mi się że nie mamy takiej w Bieszczadach - no chyba że przy samej granicy.

Mój wyjazd nie był astrofotograficzny więc nie jestem w stanie powiedzieć jakie LP jest widoczne w górach na dłuższym naświetlaniu klatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, tomchm napisał(a):

Pytałem się o to ponieważ na mapie LP Madera nie wygląda specjalnie zachęcająco...

Moim zdaniem madera wypada lepiej niż gran Canaria. Ona nawet z Teneryfy daje się mocno we znaki. 
 

Byłem na każdej z nich i może mi się to tylko tak wydawać wiec można to potraktować jako subiektywne odczucie. Tak mi się po prostu wydaje albo takie miałem akurat warunki. 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wismat napisał(a):

Oj już nie pamiętam dokładnie. Wiem że jak wyszedłem na hotelowy taras to droga mleczna mnie wgniotła w drinka. Wydaje mi się że nie mamy takiej w Bieszczadach - no chyba że przy samej granicy.

Mój wyjazd nie był astrofotograficzny więc nie jestem w stanie powiedzieć jakie LP jest widoczne w górach na dłuższym naświetlaniu klatki. 

Podałbyś miejsce hotelu? Jestem ciekawy gdzie są na Maderze hotele pod niebem jak w Bieszczadach, bo z mapy lightpollution cała Madera wygląda bez rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz ci dokładnie nie powiem bo jestem na treningu ale to jakaś wiocha była na skarpach na południowo wschodnim skraju. 
Droga mleczna była nad oceanem 


gdzies niedaleko tego cepelka. To park narodowy a na tle niego była droga mleczna w czerwcu jak byłem wiec całkiem fajnie ja było widać mimo ze za mną wyspa mogła świecić nieco. 

A i na drugim zdjęciu mam te obserwatorium. Ja miałem chmury ale moze jakby ich nie było i jakby była noc to fajne zdjęcie by wyszło. Dojeżdża się pod nie bezpośrednio samochodem. Schodzi się ten kawałek niżej bezpiecznie. Nie pamiętam czy musiałem przez jego teren przejść żeby zejść niżej ale chyba nie. 

 

01B82A8D-700E-4D4C-BAC0-433763245B07.jpeg

3828E735-DA69-4EAC-8028-4250797B0B02.jpeg

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.