Skocz do zawartości

[K] Pilot goto SYNSCAN


Peaky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.02.2023 o 18:25, KOWAL11102 napisał(a):

Dokładnie WiFi 2 razy tańsze a użyteczność 10 razy lepsza 

Witam 

Jestem tu nowy 

Używałem wcześniej pilota na eq6 a teraz mam nowe eq6 pro właśnie z wifi i trochę się obawiam że to mniej praktyczne niż pilot.

Pilota w ciemniści można było po przyciskach wymacać  i patrząc w okular coś korygować a na komórce przycisku nie wyczuję jak nie spojrzę  i to mnie trochę smuci. Ale skoro mówicie że to lepsze to ok zobaczymy w praniu. Bo już szukałem pilota i trafiłem na to forum ale w takim razie się wstrzymam.

Pozdrawiam Grzegorz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardziej pasuje obsługa montażu przez pilota to WiFi jest wygodne jak się ma jakąś aplikację w telefonie bądź na komputerze. Nie wiem jak to jest ale możliwie że te nowe montaże SW wersja z pilotem mają też moduł WiFi wbudowany bezpośrednio w sterownik.

Ostatnio kupiłem w DO dopsona 10 z gotu wersja z pilotem i na stronie nie było żadnych informacji o wifi. Po odpakowania  teleskopu zobaczyłem na obudowie ze jest nalepka WiFi.  Żeby z niego korzystać wystarczy odpiąć pilot albo przy włączeniu montażu od razu połączyć się z aplikacją i ma się równoczesny dostęp do sterowania pilotem i poprzez aplikację. Cena teleskopu z pilotem jak i z WiFi była taka sama

Edytowane przez Smorff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie obiektów z aplikacji jest łatwiejsze, ale pilot jest zdecydowanie praktyczniejszy. Korzystanie z aplikacji w telefonie jest mało wygodne bo sterowanie montażem a jednoczesne patrzenie w okular jest jak dla mnie prawie niemożliwe. Do tego co chwile odrywać wzrok od okularu żeby znaleźć przycisk w aplikacji to porażka. Wygodne jest jednak to, że można korzystać z pilota i z WIFI jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie używam wskazanej przez SW aplikacji  SynScan Pro, działać działa ale teraz sprawdzam tylko na sucho i za dnia. Stellarium znam ale nigdy nie łączyłem z montażem za pomocą Stellarium.  Też myślałem że dostanę pilota plus wifi a tu tylko wifi. I z tego co powiedzieli w delta optical to już SW eq6 nie ma z pilotem. Do innych tańszych pilot jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawlik napisał(a):

Wyszukiwanie obiektów z aplikacji jest łatwiejsze, ale pilot jest zdecydowanie praktyczniejszy. Korzystanie z aplikacji w telefonie jest mało wygodne bo sterowanie montażem a jednoczesne patrzenie w okular jest jak dla mnie prawie niemożliwe. Do tego co chwile odrywać wzrok od okularu żeby znaleźć przycisk w aplikacji to porażka. Wygodne jest jednak to, że można korzystać z pilota i z WIFI jednocześnie. 

Tak właśnie myślę że to będzie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.