Skocz do zawartości

Wypożyczę kolimator koncentryczny 2 calowy


innerside

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ten:

 

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5506_TS-Optics-Concenter-2--Collimation-Eyepiece-for-Newtonian-Telescopes.html

 

Nie widzę sensu aktualnie (mam inne wydatki związane z mono) w kupowaniu kolimatora za 400zł po to, aby raz ustawić lustro wtórne w stacjonarnym newtonie. Wiem, że przynajmniej kilka osób posiada taki na stanie. Oferuję np. 50zł + inpost w dwie strony. Łącznie 80zł. Czy to dobra oferta? Dajcie znać.

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez innerside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablito Nie znałem tego kolimatora, ale coś znalazłem w necie(zdjęcie poniżej) - on rzuca laserowo takie podziałki, dzięki temu mogę ustawić dokładnie lustro wtórne? Cały czas mam gradient, więc chyba mam coś z offsetem nie tak - dlatego szukam właśnie czegoś takiego (newton 200/800 f4). Już pisze na priv wszystko! Dziękuję! I tak się odwdzięczę w taki, czy inny sposób :)

 

199f60f926a68798c9dc079c1c5ceedc-img.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.