Skocz do zawartości

M51 Wir w Psach Gończych


WojtasSP320

Rekomendowane odpowiedzi

A na to pytanie akurat bardzo łatwo odpowiedzieć :D Za namową kolegi przyciemniłem je :D

Pierwotnie mój finalny stack wyglądał tak:
M51_RGB-csc-St-final.thumb.jpg.e6c6be1b15186f77baca81611af5e20b.jpg

 

ale kolega podkręcił kolory, przyciemnił tło i wyglądało to całkiem nieźle, więc postanowiłem pójść tą drogą (choć rzeczywiście tło jest dość ciemne), to może coś po środku (więcej koloru, ale tło jaśniejsze)?:

M51_RGB-csc-St-final-4.thumb.jpg.d57493652203b5ad4dc726fa22831d97.jpg

 

Edytowane przez WojtasSP320
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

A na to pytanie akurat bardzo łatwo odpowiedzieć :D Za namową kolegi przyciemniłem je :D

Pierwotnie mój finalny stack wyglądał tak:
M51_RGB-csc-St-final.thumb.jpg.e6c6be1b15186f77baca81611af5e20b.jpg

 

ale kolega podkręcił kolory, przyciemnił tło i wyglądało to całkiem nieźle, więc postanowiłem pójść tą drogą (choć rzeczywiście tło jest dość ciemne), to może coś po środku (więcej koloru, ale tło jaśniejsze)?:

M51_RGB-csc-St-final-4.thumb.jpg.d57493652203b5ad4dc726fa22831d97.jpg

 

Moim zdaniem lepiej. Jeszcze tylko wyrównanie paska na dole (gradient koloru) i perfekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WojtasSP320 napisał(a):

A na to pytanie akurat bardzo łatwo odpowiedzieć :D Za namową kolegi przyciemniłem je :D

 

A co to za kolega? Może warto by z nim pogadać.

:)

 

A tak serio, obie wersje mogą się podobać, ciemniej lub jaśniej, co kto lubi.

Ogólnie bardzo pozytywnie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 9h RGB (po 3h na kanał) i ostatnią w tym sezonie ciemną noc. Zastanawiałem się nad dopaleniem 3-4h Luminancji, ale wyszukałem, że jest coś takiego jak syntetyczna luminancja, więc postanowiłem spróbować dopalić jeszcze po godzinie koloru na kanał i spróbować z SL (jeśli się nie uda to i tak zostanę z 12h materiału RGB co chyba nie jest takie złe). Po zestackowaniu RGB zrobiłem stacka z ok 50% najostrzejszych klatek (SharShape i FWHM) kanałów R,G,B razem jako syntetyczna luminancja. Ostatecznie po złożeniu wszystkiego razem przez Combine RGB Colors w APP nie widziałem różnicy, więc postanowiłem pozostać przy materiale z samego RGB.

Albo ja czegoś nie umiem (bo ideę raczej rozumiem), albo ilości materiału nie dobrałem nigdy dobrze, albo APP nie radzi sobie z tworzeniem LRGB (https://www.astropixelprocessor.com/community/main-forum/how-does-app-treat-luminance-data/) bo nigdy nie widziałem większej różnicy z L czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.