Skocz do zawartości

M 101


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Robson_g napisał(a):

Testy trwały kilka nocek.

 

 

w Polsce? Marzy mi się "kilka nocek" na testy?

Ja to testy robię w wyobraźni, bo każdej pogodnej nocy mi szkoda 🙂 tak ich mało i tak szybko mijają 😇

 

Oczywiście dopinguję i... kręci się 🎐🚁

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mstaniek napisał(a):

 

w Polsce? Marzy mi się "kilka nocek" na testy?

Ja to testy robię w wyobraźni, bo każdej pogodnej nocy mi szkoda 🙂 tak ich mało i tak szybko mijają 😇

 

Oczywiście dopinguję i... kręci się 🎐🚁

 

Północna Polska miała kilka fajnych nocek, na przełomie kwietnia i maja, więc skorzystałem z okazji :)

A testy? No cóż, kiedyś trzeba je wykonać, a nocki do tego są najlepsze ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie rysuje ten TS115, a materiał jak na dwie godziny akwizycji jest bardzo dobry. Ale jak to - dwie godziny materiału zbierałeś w klika nocek? To ile w jedną noc? ;)

 

6 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Jestem na etapie wdrażania nowego programu akwizycyjnego

 

A jaki to tajemniczy program akwizycyjny?

Napisz jeszcze, jakie tam miałeś SQM. I jaki filtr stosowałeś. Będziemy mieli większe "pojęcie o wyobrażeniu".

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał(a):

Całkiem fajnie rysuje ten TS115, a materiał jak na dwie godziny akwizycji jest bardzo dobry. Ale jak to - dwie godziny materiału zbierałeś w klika nocek? To ile w jedną noc? ;)

 

 

A jaki to tajemniczy program akwizycyjny?

Napisz jeszcze, jakie tam miałeś SQM. I jaki filtr stosowałeś. Będziemy mieli większe "pojęcie o wyobrażeniu".

 

Cześć,

chyba za mało precyzyjnie się wyraziłem.

Testy obejmowały możliwość fotografowania dwóch różnych obiektów w jedną noc, ze wszystkimi konsekwencjami typu Meridian Filip, Plate Solving i rotacja kamery.

Testuję program NINA i muszę stwierdzić, że robi wrażenie. Czas oczywiście pokaże jak to się sprawdzi w dłuższym okresie.

Tak więc z tych różnych testów, wyszło że dla M101 uzyskałem jakieś ok 70 klatek Lum. Mam jeszcze po tyle samo materiału, Dla RGB. PI pokazał mi ponad 7h materiału. Za "chwilę " pokażę pełne RGB, bo wodoru już chyba nie będę zbierał, choć kto wie.

Filtr L mam jeden od samego początku , 

Astronomik L-2. Po wszelkich analizach oraz lekturach wybrałem właśnie ten typ pod moje setupy.

SQM nigdy niemierzylem, bo zawsze opieram się na moim Bortle 5, ale jak patrzę teraz na mapy LP, no to wychodzi na to, że mam ok 20.25.

 

Jeszcze dopiszę, że testy prowadziłem w okolicach pełni oraz w pełni Księżyca, dlatego od początku nie robiłem sobie jakiejś większej nadziei na dobre efekty.

Jednak po tym jak na forum ludzie zaczęli publikować fotki robione podczas różnych faz Księżyca, ja też spróbowałem.

Inna sprawa, to może dobre algorytmy PI tutaj dużo pomagają.

 

 

 

 

Edytowane przez Robson_g
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.