Skocz do zawartości

Montaż eqm 35 pro goto wifi ustawienie


JacekD50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie dotyczące montażu paralaktycznego jak w tytule jak można go ustawić na tarasie na gwiazdę polarną jeżeli nie mam możliwości fizycznie ją zobaczyć bo zasłania mi blok czy jest jakaś alternatywa ustawienia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fornax napisał(a):

W tym wypadku pozostaje tylko metoda dryfu.:smokin:

Dzięki piękne za podpowiedź właśnie znalazłem nawet bardzo ciekawy filmik na YouTubie człowieka który dokładnie objaśnia jak to zrobić także jeszcze raz bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NINA (darmowa) i plugin Three Point Polar Alignment (też darmowy) będzie duuuuużo szybsza i wystarczająco dokładnie. Metoda dryfu jest... nieco pracochłonna i czasochłonna - to masochizm 🙂

 

 

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wiesiek1952 napisał(a):

NINA (darmowa) i plugin Three Point Polar Alignment (też darmowy) będzie duuuuużo szybsza i wystarczająco dokładnie. Metoda dryfu jest... nieco pracochłonna i czasochłonna - to masochizm 🙂

 

 

 

 

Wystarczy 5 minut i ustawione ,należny później zaznaczyć tylko położenie nóg markerem na posadce i następnym razem ustawić montaż na znaczniki i  wszytko hula jak należny .:icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, orlen napisał(a):

Nina albo Asi air

albo nowy balkon :)

Jeśli montaż ma możliwość przyłożenia do niego smartfona z aplikacją kątomierza, to 90% błędu prowadzenia bierze się z błędu w azymucie osi r.a. Do ogranięcia jedą obserwacją w płaszczyźnie południka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fornax napisał(a):

.....należny później zaznaczyć tylko położenie nóg markerem na posadce i następnym razem ustawić montaż na znaczniki i  wszytko hula jak należny .:icecream:

 

Naprawdę chcesz powiedzieć, że ustawiając montaż na znaczniki z flamastrem ustawiasz go z dokładnością do 1' kątowej? PHD2 się buntuje przy błędzie ustawienia większym od 5'. Zapuść sobie na 2 minuty "Guiding Assistant" w PHD2 - jak Ci wyjdzie błąd mniejszy od 10' to graj w totka. Masz duże szanse! 🙂 Nie żartuję - oczywiście raz na ileś tam pewnie trafisz prawie bezbłędnie. A jak twierdzisz, że ustawianie metodą dryfu zajmuje ci 5 minut i masz dokładności na poziomie 1' kątowej to gratulacje. Ja pomimo kilkudziesięciu lat takiej zabawy potrzebuję około 40 min żeby to zrobić dobrze. Nawet z pomocą PHD2 - które "prowadzi za rączkę" przy ustawianiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.