Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsza dedykowana kamera do DSO


kruzd

Pytanie

Cześć

 

Powoli przymierzam się i rozważam przeskok z mojego modowanego Canona 700D na "prawdziwy" sprzęt. Jednak mam dylemat co powinienem wybrać i czy w ogóle jest sens prz budżecie 2-3k polskich złotych? Obecnie aparat jest przyczepiony do Samyanga 135mm na Cemie26 wraz z AsiAir Pro. Ze względu na AAP preferuje więc kamery ZWO. Raczej chciałbym też by była to kamera kolorowa, nie mam filtrów ani koła, a nie chce powiekszać budżetu. Takim jedynym sensownym wyborem w tym budżecie na ten moment wydaje mi się kamera 585MC, ale myli mnie to, że jest opisana jaka planetarna. Może są jakieś lepsze opcje? Niekoniecznie musi to być nówka sztuka sklepowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

533MC może być lepszą opcją ale ponad 2 razy droższa.  Nieco większy kadr i chłodzenie, może warto.

 

Na dzień dzisiejszy jest to bardzo trudne pytanie bo nie ma takiego "killera" - są kamery małe/słabe/tanie albo duże, dobre i bardzo drogie.

 

Naprawde rynek potrzebuje czegoś za 6-7 tys z kadrem 4/3, małym pixelem, bez ampglow i innych farmazonów.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, licho52 napisał(a):

533MC może być lepszą opcją ale ponad 2 razy droższa.  Nieco większy kadr i chłodzenie, może warto.

 

Na dzień dzisiejszy jest to bardzo trudne pytanie bo nie ma takiego "killera" - są kamery małe/słabe/tanie albo duże, dobre i bardzo drogie.

 

Naprawde rynek potrzebuje czegoś za 6-7 tys z kadrem 4/3, małym pixelem, bez ampglow i innych farmazonów.

To chyba pozostanę przy canonie i ewentualnie dozbieram kasy.

 

12 minut temu, Maro21 napisał(a):

Filtr co najmniej jeden i tak będziesz musiał nabyć.  Bez czegoś w stylu  ircut przy refraktorach się nie obejdzie.

Możesz wytłumaczyć co on daje?

 

Jedyny filtr jaki posiadam to ten clipowy Astronomik CLS. 

 

Bardziej chodziło mi o wachlowanie filtrami różnych pasm. Jeden jakiś stały mogę chyba bezproblemowo między kamerę a Samyanga zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://astropolis.pl/topic/88709-market-kamera-mono-qhy9-koło-filtrowe-5-pozycyjne-qhy-cfw2-s-5x36mm-gratis/#comment-1018569

 

Możemy negocjować 🙂

Koło filtrowe masz gratis. Jeszcze na filtr kasa będzie. 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, isset napisał(a):

https://astropolis.pl/topic/88709-market-kamera-mono-qhy9-koło-filtrowe-5-pozycyjne-qhy-cfw2-s-5x36mm-gratis/#comment-1018569

 

Możemy negocjować 🙂

Koło filtrowe masz gratis. Jeszcze na filtr kasa będzie. 

Z Asi Air działa? Wydaje mi się że nie współpracuje 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.