Skocz do zawartości

EQ3-2


Rekomendowane odpowiedzi

he... A tak generalnie to co chcesz wiedziec? Generalnie to EQ3-2 (np. soligora) udzwignie bez problemow krotka tube do 15kg lub dluga do 10kg dla vizuala i to samo podzielic przez 2 do amatorskiego foto. Generalnie ma znacznie mniejsze luzy niz chinskie EQ1 i EQ2 spod optisanow i klonow spod Skyluxa. Mozna tam zamontowac lunetke biegunowa i napedy (nieco tansze od odpowiednikow w duzych montazach). Generalnie to calkiem spora glowica wymagajaca statywu stalowego lub teodolitowego. Generalnie to niezla glowica dla ubogich.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Mam nadzieje , że ktoś mi pomoże i napisze co nieco o tym montarzu. Generalnie chodzi mi o jego udziwig itp. oraz o generalne jego właściwości....

 

A tak serio to EQ3-2 to naprawde przyzwoity montaz biorac pod uwage lzejszy sprzet.

Ja mam Mak-Cass 127mm i uwazam, ze do niego EQ3 spokojnie starcza nawet z lekkim marginesem w gore.

Jak na taki sprzet nie moge o nim powiedziec niczego zlego.

 

Patrzac na to jaka ma seryjnie zalaczona przeciwwage to udzwignie duzo ciezszy sprzet, ale co innego teoria a co innego praktyka...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka tuba do 15 kg? Przecież 15 kg to waży chyba newton 250 albo i 300mm coś takiego na EQ3-2??? :rolleyes:

 

Wagi z autopsji. Widzialem tube samodzial 180/1000 wiszaca na EQ3-2 soligora. Tuba podobno ok. 12kg. Chodzilo to calkiem sprawnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wszystko mialo rece i nogi to nie powinno sie na tym montazu wieszac wiecej niz 6-8kg, sprawa sprawdzona... Soligor ma minimalnie wieksza nosnosc, 10kg to dla niego maks i tylko do wizuala, do fotografii maksymalnie 8kg lub mniej, przy ogniskowej w granicach 700mm.

 

15kg to za duzo nawet dla Losmandy GM8, a sprzet stoi kilka klas wyzej i kosztuje 8x wiecej...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie to ja miałem na myśli to.....

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...7667d61f098f43c

a nie montaż Soligor.... Aktualnie mam nazbierane trochę pieniążków :banan: i się zastanawiam czy kupić to czy dobierać na EQ5 <_< Teraz obsługuje Skay Lux'a

ale planuje mi się pokaz w szkole na zaćmienie i chciałem pokazać coś lepszego....

A może jednak ten Soligor.... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczytałem co chcesz powiesic na tym super montazu . A od tego trzeba zacząć .

Może ktoś napisze czy warto kupić do np 200/1000 EQ5 czy wystarczy EQ3 . Czy moze jedno i drugie to tylko do wizualnych obserwacji .

Z moich doświadczeń i postów tutaj pisanych wynika ,ze montaże nawet te droższe nie spełniają naszych oczekiwań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.