Skocz do zawartości

NGC6888 czyli Mózg w HOO


Konuz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Mózg???? Ludzkość idzie w złą stronę.....

Dlaczego? Mi ta mgławica też zawsze bardziej przypominała mózg niż rogalika.

 

Chociaż świadomość tego, że gdzieś tam nad nami wisi wielki, nieokryty, galaktyczny mózg jest nieco niepokojąca :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Czy samochód nazywasz dupowozem albo wodę w kranie szczynami? Zakładam że nie....czemu więc ( nie odbieraj tego personalnie) da się zaobserwować ostatnio na forum silenie się na oryginalność i dawanie przedziwnych nazw dobrze znanym obiektom? W celu wymuszenia atencji oglądaczy ?

Przecież Twoja fotka świetnie broni się jakością i nie potrzebna jej dodatkowa promocja. A te inne nazwy dla mnie ( powtarzam DLA MNIE co nie oznacza że jeszcze dla kogokolwiek na tym forum) są takim zgrzytem.

Pozdrawiam

CS. M.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o silenie się na oryginalną nazwę w celu zyskania atencji. Po pierwsze, odrobina humoru jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Po drugie, kiedy siedziałem przed monitorem syn stwierdził, że mgławica bardziej przypomina mózg niż rogalika i tak zostało. Ot cała filozofia. Daleki jestem od śmieszkowania w tym co piszę, ale nie bądźmy też poważni do przesady 😉. Rozumiem Twój punkt widzenia, ale mimo wszystko będę obstawał przy swoim 🙂

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie fajne - podoba i się i widać progres 🙂

 

Co do tytułu to... i tak i nie 🙂 Byłbym za tym, żeby [OBOWIĄZKOWO] dawać, może być  nawiasach, oficjalne nazwy.

 

Czyli albo tytuł "NGC 6888 w SHO" albo "[NGC 6888] czyli Mózg w sosie własnym [SHO]".  Jak za rok chcę przeszukać forum/galerię i wpiszę NGC 6888 to... wiadomo, Twojego zdjęcia nie będzie. 

 

Mnie też, jak zobaczyłem Crescent Nebula po raz pierwszy, to bardziej przypominało mi to mózg a nie 'półksiężyc' (coś w tym jest) ale... to może być dobra  mnemotechnika do mojego personalnego użytku a jest Sh2-261 czyli Big Brain Nebula 🙂 Ciekawostka - wpisanie Brain Nebula w googlach wyrzuca sporo zdjęć NGC 6888 🙂

 

 

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Byłbym za tym, żeby [OBOWIĄZKOWO] dawać, może być  nawiasach, oficjalne nazwy.

Do tego lepiej chyba się nadają tagi do tematu:
Przechwycenieobrazuekranu_2023-07-14_11-03-47.png.6970713b708f2fab1c2725f54862556d.png

A jeśli chodzi o wymyślne nazwy to zgadzam się, płyniemy coraz bardziej, ale traktuję to jako humorystyczny akcent na który może sobie pozwolić autor po długiej pracy nad zdjęciem.
Nie mniej jednak, dobrze byłoby podać choć jeden z numerów katalogowych gdziekolwiek, bo znaleźć później na forum coś po nazwie to nie lada wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

Do tego lepiej chyba się nadają tagi do tematu:
 

 

 

Tylko silnik wyszukiwarki forumowej jest jaki jest (wszystkie fora maja ten sam problem, wszędzie jest po chińsku czyli "jakotako") a  silnik Google jest sporo "silniejszy" i jest składnia: " NGC 6888 site: astropolis.pl ". Nie wiem ale Google chyba nie czytają forumowych tagów 🙂 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Konuz zmienił(a) tytuł na NGC6888 czyli Mózg w HOO

@Wiesiek1952 dzięki za bardzo merytoryczne opisanie tego co czuję. Może po prostu nie potrafiłem tego tak napisać, ale Twoja wypowiedź ma o wiele większy ciężar. Co zresztą widać po reakcji kolegi Autora tej dobrej pracy.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie w ciekawej, stonowanej kolorystyce. Taką lubię bo pozwala się skupić na detalach i studiować struktury, a nie kłuje w oczy. Co do uwag kolegów odnośnie nazewnictwa, to ja w ogóle bardzo lubię kiedy w tytule jest wszystko co potrzebne - oficjalne nazwy, oznaczenia z wszystkich popularnych katalogów oraz kilka słów, które to zdjęcie scharakteryzują (paleta SHO, paleta HOO, lucky imaging).

 

Bardzo proszę również dodawajcie tagi, bo oprócz dobrego opisu to one potem pomagają w wyszukiwaniu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.