Skocz do zawartości

Problem z tiltem


Koperson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam częsty problem z tiltem, mimo że próbowałem wszystkich sposobów aby się go pozbyć.

Zauważyłem też że nie na kazdej sesji mi się pokazuje tilt. Mam teleskop TS65Q zakupiony od @_Spirit_ i Canona 600D

 

Na przykład wczorajsza sesja po wrzuceniu do ASTAPa pokazuje tilta na poziomie 40%
image.png.17242b941765e61a70fe7e4652be919d.png

 

Natomiast sesja z 19.08 już pokazuje tylko 16% tilta

image.png.9b4f0f4acb536868943edaa5466ecbdb.png

 

Na moje oko może problemem być adapter na T2, bo ma tylko dwie śruby. I też nie wiem czy czasem nie kupić innego adaptera, żeby wkręcić go na gwint, a nie przykręcać śrubkami.

Super by było jakby ktoś doświadczony z tym teleskopem podpowiedział co mam robić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, powoli, pomału. 🙂 Nie wiem czy dobrze się domyślam masz adapter z noskiem przykręcony do kamery i to włożone w wyciąg? To jest bardzo niestabilne połączenie. Jest OK do wizuala do foto produkuje takie właśnie rezultaty. Zasadniczo całość od teleskopu do kamery powinna być skręcana na gwint. Pewnie i tak będzie się uginał sam wyciąg ale to można bardzo zredukować złączkami (im większe i bliżej teleskopu tym lepiej) tak, żeby punkt ostrości znajdował się na małym wysunięciu wyciągu. Na małym oznacza wyciąg wysunięty kilka mm - te dobre wyciągi mają skok po 12-15 mm - więc 4-5 mm od pełnego wsunięcia w zupełności wystarcza. To Ci zminimalizuje ugięcie na wyciągu. Czy będzie akceptowalne to nie wiem bo teleskop mały a kamera ciężka więc moment gnący spory.

 

 

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem też do czego służy dodatkowa "dupka" z gwintem. Wymień to co jest na tą którą masz w zestawie i daj wszystko na gwintach. 

Na każdej dupce masz 3 śruby dociskowe i jedną kontrę. Luzujesz 3 śruby ściągasz dupkę i w to miejsce wkładasz dupkę z gwintem. 

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Spirit_ napisał(a):

Tłumaczyłem też do czego służy dodatkowa "dupka" z gwintem. Wymień to co jest na tą którą masz w zestawie i daj wszystko na gwintach. 

Na każdej dupce masz 3 śruby dociskowe i jedną kontrę. Luzujesz 3 śruby ściągasz dupkę i w to miejsce wkładasz dupkę z gwintem. 

 

Mam tą, i tu jest pytanie dlaczego przejsciowke na T2 muszę dokręcać tymi śrubkami co na niej są, a nie po prostu wkręcić? Może to jest jakiś inny gwint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.