Skocz do zawartości

Vixen LV 40mm


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

masz/miałeś plosla 40mm NIC  więcej nieda się zrobić z oprawy 1,25".

 

Mialem, ale potrzebuje LER 20mm

Mowisz, ze bedzie to samo w FOV?

 

Alternatywa jest LV 25...

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a plosl niemiał ler 20mm? chyba nawet więcej.

 

ps. chciałbym przypomnieć że ja problem pola rozwiazałem :szczerbaty:

 

http://members.lycos.co.uk/arti0/sprzet/ma...e/mak+55(2).jpg

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plosl 40mm ma ler 31mm :)

 

40mm przyszedl mi teraz na mysl i wlasnie stwierdzilem, ze wole wziac LV25mm i LV15mm

przy 1,25" i tak pewnego progu FOV nie przeskocze wiec wezme dwa krotsze

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak :-)

Realnie patrzac nie stac mnie na osprzet 2" :Boink:

 

realnie patrząc mylisz sie :rolleyes:

 

złączka 2" 85zł (ja tak zapłaciłem w A)

 

kątówka nowa 400zł (używana koło 200zł, jedną przegapiłem jedną i kupiłem drugą)

 

okular kelner z 40mm LER i 58° pola (32mm lub 25mm) to koszt ok. 200zł

 

razem 500zł a ty chcesz kupić za tyle jeden lantan który pokaże ci to samo co plosl :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realnie patrząc mylisz sie  :rolleyes:

 

złączka 2" 85zł (ja tak zapłaciłem w A)

 

kątówka nowa 400zł (używana koło 200zł, jedną przegapiłem jedną  i kupiłem drugą)

 

okular kernel z 40mm LER i 58° pola (32mm lub 25mm) to koszt ok. 200zł

 

razem 500zł a ty chcesz kupić za tyle jeden lantan który pokaże ci to samo co plosl  :szczerbaty:

 

nie wezme lantana 40mm

 

po sprzedazy drobnicy stac mnie na LV i przy tym pozostane :-)

bed mogl sobie bez wysilania oczu poogladac niebo :Boink:

moimi docelowymi okularami sa lantany i przyszedl na nie czas..................

 

mowiac, ze PL pokaze tyle co LV masz na mysli FOV, prawda? ;-)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowiac, ze PL pokaze tyle co LV masz na mysli FOV, prawda? ;-)

niestety nie :)

 

długi plosll jest na tyle dobry i ostry a tymbardziej w f/12, że tu poza trasmisją jasnego koloru nic więcej nie zobaczysz.

 

od 25-40mm mozna wymagać tylko dobrze skorygowanego szerokiego pola ale to tak powyżej 50° a nie jakieś 46,75 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :)

 

długi plosll jest na tyle dobry i ostry a tymbardziej w f/12, że tu poza trasmisją jasnego koloru nic więcej nie zobaczysz.

 

od 25-40mm mozna wymagać tylko dobrze skorygowanego szerokiego pola ale to tak powyżej 50° a nie jakieś 46,75  :rolleyes:

 

LV25mm i LV15mm maja pole 50st.

 

mysle, ze bedzie OK, a z dobrym barlowem bede mial dosc dobry zakres powiekszen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris, a nie rozważałeś zakupu zooma 8-24 mm?

 

Rozwazalem...

Ale jak dotychczas wszelkie opinie koncza sie na stwierdzeniu:

"ale zoom to zoom" co nie brzmi zachecajaco :Boink:

 

Zerkales przez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazalem...

Ale jak dotychczas wszelkie opinie koncza sie na stwierdzeniu:

"ale zoom to zoom" co nie brzmi zachecajaco :Boink:

 

Zerkales przez niego?

 

Tak mam zooma. Ale obecnie stosuję go do światłosilnych instrumentów (Celestron 102/500) i Taurus 270 i trudno tak do końca ocenić mi jego jakość.

 

W każdym razie jestem zadowolony z obrazów przy ogniskowych od 12 do 24 mm. Przy mniejszych ogniskowych gwałtownie spada jakość obrazu, ale raczej z winy wspomnianych światłosilnych instrumentów, a nie okularu.

 

Ale prawdę mówiąc nie pakowałbym się w zakup dwóch podobnych lantanów. Mam SuperPlosla 25 mm i daje podobne obrazy do zooma lantana przy 24 mm. Czyli i jeden i drugi bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zoom, to jednak zoom. Jak chcę coś znaleźć, to ustawiam 24 mm, a potem zmieniam ogniskową i co za tym powiększenie do optymalnego.

 

Ale zoom to już jednak trochę szkła i pewne minimalne straty światła.

 

Ja raczej kupiłbym dobrego (super) Plosla 25 lub 32 mm i do tego lantana o krótszej ogniskowej, czyli 10 lub 15 mm. Oczywiście, jeżeli chcesz dwa okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zooma. Ale obecnie stosuję go do światłosilnych instrumentów (Celestron 102/500) i Taurus 270 i trudno tak do końca ocenić mi jego jakość.

 

W każdym razie jestem zadowolony z obrazów przy ogniskowych od 12 do 24 mm. Przy mniejszych ogniskowych gwałtownie spada jakość obrazu, ale raczej z winy wspomnianych światłosilnych instrumentów, a nie okularu.

 

Ale prawdę mówiąc nie pakowałbym się w zakup dwóch podobnych lantanów. Mam SuperPlosla 25 mm i daje podobne obrazy do zooma lantana przy 24 mm. Czyli i jeden i drugi bardzo dobre.

 

Probowales tego Plossla z barlowem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam lantana 8-24 z teleskopami o światle f/10 i f/13 i daje bardzo ładne obrazy w całym zakresie ogniskowych. Nie słuchaj tego oklepanego twierdzenia "zoom to zoom". Ono pochodzi jeszcze z czasów, kiedy wchodziły pierwsze zoomy fotograficzne na rynek i faktycznie sporo odstawały pod względem jakości od stałoogniskowych. Od tamtego czasu powatarza się to jak mantrę "zoom to zoom...". W obecnych wysokiej jakości obiektywach różnica jakości między zoomem i stałym ogniskiem jest praktycznie niezauważalna. Podobnie z zoomem-okularem. Skoro kosztuje 700 czy 900zł, to znaczy, że jest to zaawansowana konstrukcja optyczna i po prostu "musi" dawać dobre obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, przechodze wlasnie przez te same dylematy. Zadzwonilem do DO i spytalem jaki najbardziej szerokokatny okular w standardzie 1,25'' moga mi zaoferowac. Dostalem odpowiedz SWAN 20mm 72* Siadlem nad kalkulatorem i przeliczylem. Ten SWAN i tak da mi mniejsze pole niz zwykly tani plossl Antaresa 40mm 40*. Bylem w szoku. Polecam posiedziec nad liczydlami. LERem sie nie przejmowac. Przy tak dlugich ogniskowych i tak jest potezny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.